İki Müfettiş Görevlendirildi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suruç’ta yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Kurtulmuş, "Sokakta yapılan bir basın açıklaması değildi, korunaklı bir yerde aranarak kültür merkezine alımlar olduğu bilgileri var. Başbakan Davutoğlu hastaları ziyaret ett.

İki Müfettiş Görevlendirildi Türkiye-Dünya

Bu tür terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Büyük bir titizlikle birlikte ilk andan itibaren hem olay yeri bakımından, hem cesetlerin teşhisi bakımından bu cesetlerin kimlikleri ortaya çıktıkça bu bilgilerle ilgili en küçük ipucu dahi kaçırılmadan sonuç elde edilmeye gayret ediliyor. Terörün dini, diyaneti, mezhebi, meşrebi olmaz. Terörist kim olursa olsun hangi kimliğe sahip olursa olsun insanlık düşmanıdır. Bütün halkça, milletçe bu terörist gruplara karşı hep beraber el ele, gönül gönüle vererek bu terörist gurupları önleyebiliriz. Bütün kimliklerimizi farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak ortak bir noktada buluşmamız lazım" ifadelerini kullandı


Kurtulmuş, “Bazı art niyetli çevrelerin bu süreçte bir algı yönetimi içerisinde olduklarını görüyoruz. Belki el altından belki de fısıltı gazetesiyle yönlendirme çalışan bir algı yönetimi var. O da bu terör gruplarına Türkiye’nin bir kısmına en azından Türkiye’nin desek verdiği bir yerde himaye edildiği ve bu himayelerin sonucu olarak da bu grupların terör eylemlerine cesaret edildiği şeklinde son derece yanlış, son derece haksız bazı yorumları da burada da Şanlıurfa’da duyuyoruz. Bunların son derece yanlış olduğunu, iftira olduğunu, açıkça bunları söylemenin Türkiye’ye haksızlık olduğunu bir defa daha tekrar etmek istiyorum. Biz DEAŞ’ın tehlikeli bir terör örgütü olduğunu en başından Türkiye resmi olarak en yüksek düzeyde dile getirmiş ve gerekli önlemleri almıştır. Bunun el altından propagandasını yapanlara şunu söylüyorum. Henüz kesinleşmiş değil ama bu saldırı DEAŞ tarafından yapılmışsa bunun muhatabı Türkiye’nin kendisidir, Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye bölgesinde istikrara sahip olan bir ülke, terörden çok çekti, çok evladını kaybetti ama Türkiye bugün Suriye, Ukrayna ve Irak’ın yaşadığı durumlarla karşı karşıya kalmadıysa bunun en temel nedeni milletimizin, halkımızın bütün mezhebi, meşrebi farklılıklarına rağmen kardeşçe yaşama bilincine sahip olmasıdır. Türkiye’yi karıştırmak için eş zamanlı olarak düğmeye basmış olabilirler ama şundan herkesin haberdar olması lazım. Biz vatandaşlarımız arasında birliğimiz, dirliğimiz, beraberliğimizi, kardeşliğimiz sağlayacak ama bastıkları bir düğmeyle de bu ülkeyi karıştırmaya müsaade edilmeyeceği ve gerekli güce, diyete, iradeye sahibiz. Bu terör saldırısında hayatını kaybedenlerin hepsi bizim insanımızdır çünkü masum şekilde öldürülmüşlerdir. Çok hızlı mesafe kat ediyoruz. Gerekli araştırmalar yapılmaya devam ediliyor canlı bombanın ne şekilde kültür merkezine girdiği hakkında. Canlı bombanın bağlantısı konusunda da gerekli çalışmalar yapılıyor bununla ilgili kesin bilgiler açıklanacak. Üst üste şüpheler birikiyor bu şüpheler netleşince kamuoyuyla paylaşılacak."

OLAYLA İLGİLİ İKİ EMNİYET MÜFETTİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ

Kurtulmuş, "Sokakta yapılan bir basın açıklaması değildi, korunaklı bir yerde aranarak kültür merkezine alımlar olduğu bilgileri var. Dolayısıyla en ufak bir ihmal var mı, bir kasıt var mı bununla ilgili olarak dün akşam saatlerinde 2 tane emniyet müfettişi bu konuyla ilgili soruşturmaya başladı. İstihbari zafiyet var mı bunların nasıl bağlantıları var mı bunlar araştırılıyor" dedi.

 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU SURUÇ’TAKİ PATLAMADA YARALANANLARI ZİYARET ETTİ

 

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutuoğlu'yla birlikte, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti.

Uçakla GAP Havalimanı'na gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada yaralanan ve Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Davutoğlu’na, patlamanın hemen ardından Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve çok sayıda milletvekili eşlik etti.
Hastanedeki yaralıları ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hastanedeki yaralıları ziyaret ettikten sonra dışarı çıkan Davutoğlu, vatandaşları selamladı. Hastanenin ikinci katının penceresinde el sallayan yaşlı bir kadını gören Davutoğlu, tekrar hastaneye dönerek yaşlı kadını odasında ziyaret etti. Yaklaşık yarım saat hastanede kalan Başbakan Davutoğlu, daha sonra Şanlıurfa Valiliği'ne geçti.
Dışarıda bekleyen bazı yaralı yakınları ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 455
Bu Ay : 8514
Toplam : 8514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom