Kıbrıs Barış Harekatı 41. Yılı Kutlanıyor

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi, Atatürk Anıtı önünde tören düzenleyerek, anıta çelenk sundu.

Kıbrıs Barış Harekatı 41. Yılı Kutlanıyor Malatya Haber

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. Yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Ziya Öztürk ve dernek üyeleri, Atatürk Anıtı'na çelenk koyup, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudular. Çelenk sunma töreninin ardından bir konuşma yapan Başkan Öztürk, “Bundan 41 yıl evvel 20 Temmuz 1974 tarihinde Kıbrıslı kardeşlerimizi Yunan ve Rum zulmünden, katliamlarından kurtarmak için sizler 20 yaşında cennet bahçesine koşarcasına havdan ve denizden Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldınız” diye konuştu.

Gazilerin, Türk milletinin şanını dünyaya gösterdiğini ifade eden Başkan Ziya Öztürk, “1955 yılından itibaren Kıbrıslı kardeşlerimize uygulanan sindirme ve 1963-1974 yılları arasında uygulanan katliamlara dur demek için sizler, ‘Kıbrıslı kardeşlerimize ezan susmasın, bayrak inmesin, atalarımızın mirası olan Kıbrıs toprağı Yunanistan’a bağlanmasın’ diyerek Türk milletinin şanını, şerefini dünyaya gösterdiniz. Bugün 61-62 yaşında olmanıza rağmen savaşa hazır halde beklediğinizi dünyaya gösterdiniz ve göstermeye devam ediyorsunuz. Kahraman gazi arkadaşlarım, Türk devletinin ebedi varlığını korumak için hayatını kaybeden şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet, sağ olan gazilerimize ise sağlıklı günler diliyorum” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 945
Bu Ay : 3489
Toplam : 3489

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom