Belediyeler Soruşturulacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “TBMM'de bir komisyon kurularak hangi partiden olursa olsun tüm belediyelerin ve belediye başkanlarının araştırılması için önergemizi Meclis'e sunacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ''Hodri Meydan'' diyoruz” dedi.

Belediyeler Soruşturulacak Türkiye-Dünya

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yazılı olarak yaptığı açıklamada son günlerde çeşitli basın organlarında CHP'li belediyelerle ilgili yoğun bir karalama kampanyası yürütüldüğünü belirterek, “Bu basın organlarınca bilinçli bir biçimde CHP'li belediyelerde yolsuzluk olduğuna ilişkin kamuoyunda bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Türkiye bir hukuk devletidir ve binlerce savcı, binlerce müfettiş görev yapmaktadır. En çok mesaiyi de CHP'li belediyelerde geçirmektedirler. Eğer bu belediyelerde bir yolsuzluk var ise bunları ortaya çıkarmak onların asli görevi olmasına karşın bu haberler günlerdir medyada yer almakta fakat yargı organları ya da müfettişler tarafından bunun üzerine gidilmemektedir. Bu nedenle bugüne değin yargı konusu olmamış, hiç bir müfettişin raporuna konu olmamış çeşitli iddiaların kimi basın organlarınca bu biçimde gündeme getirilmesi karşısında belediye başkanlarımız Cumhuriyet Savcılıklarına başvurarak kendileri hakkında inceleme talep etmektedirler” ifadelerini kullandı

“Gazete manşetleri üzerinden itibar zedelemeye dönük bu yayınlar karşısında gerekli her türlü imkan yargı makamlarının elinde mevcuttur” diyen Ağbaba, şunları kaydetti:

“Belediye başkanlarımızın dokunulmazlıkları da bulunmamaktadır. Eğer gerçekten bir şüphe varsa kamuoyunun aydınlatılması için savcıları bu duruma el koymaya, gerekli soruşturmayı yapmaya davet ediyoruz. Çünkü CHP, kendisi ile ilgili yolsuzluk iddialarını yargı operasyonlarıyla sonlandıranlarla aynı meşrepten değildir. Her türlü incelemeye ve yürütülecek soruşturmaya açık bulunmaktayız. Bununla birlikte TBMM'de bir komisyon kurularak hangi partiden olursa olsun tüm belediyelerin ve belediye başkanlarının araştırılması için önergemizi de Meclis'e sunacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘hodri meydan' diyoruz. Hem CHP'li belediyeler incelensin, hem de 'Ankara'yı parsel parsel satanlar' ortaya çıksın. Herhangi bir soruşturma neticesinde, eğer varsa yolsuzluk yapan kişiler için gerekli disiplin mekanizmasını çalıştıracağımızı ve bu kişilerin partimiz ile ilişiğini tereddüt etmeden keseceğimizi, buna karşın bir yolsuzluk ve usulsüzlük yoksa da insanların ailelerini, onur ve şerefini gazete manşetlerine taşıyarak bu yolla CHP kurumsal kimliğini hedef alanlardan da yargı önünde hesap soracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 712
Bu Ay : 4156
Toplam : 4156

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom