Şekerlere Olan Talep Azaldı

Bayrama 3 gün gibi kısa bir süre kala çarşı pazarı tatlı bir telaş kapladı. On bir ayın Sultanı Ramazan Ayı’nı geride bırakıp Ramazan Bayramı’na gireceğimiz bu günlerde bayram hazırlıkları başlarken Ramazan Bayramının olmazsa olmazı şekerler tezgahlardaki yerini aldı.

Şekerlere Olan Talep Azaldı Malatya Haber

Rengarenk ambalajların içinde çeşitli tatlarda müşterilerini bekleyen bayram şekerlerine şekerci esnafının bir kısmı ilginin geçmiş bayramlara nazaran az olduğunu söylerken, bir kısmı da satışların iyi olduğunu söyledi.
Şehir merkezinde bulunan bir kısım esnaf kayısı hasadının yeni başlamış olması, ailelerin artık çocuklarını şeker toplamaya göndermemesi gibi nedenlerin şeker satışlarını olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor.

Bayram şekerlerine ilginiz az olduğunu söyleyen esnaflardan İlyas Kaya, “Şimdilik köylü kesim gelip alıyor ama eskisi gibi talep yok, eskiden daha çok oluyordu. Aileler çocuklarını eskisi gibi şeker toplamaya göndermiyorlar ve vatandaş şeker verecek kimse bulamadığı için şeker almıyor” ifadelerini kullandı.

Fiyatların geçen seneye göre aynı olduğunu belirten bir diğer şekerci esnafı Nedim Baltacı ise, “Şeker satılıyor ama genelde büyük mağazalara rağbet var. Bizim gibi esnafları genellikle köylü kesim besliyor, sosyete esnafı buralara uğramaz, köylü de zaten asgari ücrete talim olduğu için 2-3 kuruşun hesabını yapıyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 779
Bu Ay : 5669
Toplam : 5669

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom