Asfalt Çalışmaları Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fırıncı, Gülümuşağı, Uluköy grup yolunda asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Asfalt Çalışmaları Tamamlandı Malatya Haber

Battalgazi ilçesine bağlı grup yolunda uzun zamandır asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, 24 kilometre uzunluğundaki grup yolunun tamamını asfaltladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “9 metre genişliğindeki yolda kış aylarında zorlu kar temizliği çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Adıyaman’ın Sincik ilçesine giden grup yolunda mahsur kalan vatandaşları da kurtarmıştı. Kışın verilen kar mücadelesinden dolayı yıpranan yolda ilk olarak şarampol temizliği yapan Büyükşehir Belediyesi, toprak kaymalarına karşı riskli bölgelerde kazı çalışmaları yaparak yolu daha güvenli hale getirdi” denildi.

Çalışmaların devamında yolda kısmi kaplamalar yapan Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yolda açılan çukurları da kapattığı, 24 kilometre uzunluğundaki yolda son olarak sathi kaplama asfalt çalışması yaptığı kaydedildi. Çalışmalarda 175 ton bütüm, 275 ton da emisyon karışımı kullanıldığı ifade edildi.

Kış mevsiminin bölgede çok çetin geçtiğini belirten mahalle sakinleri de Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler. Kış mevsiminin yollarını çok yıprattığını belirten bölge halkı, “Büyükşehir olmamızla birlikte hizmetleri yoğun bir şekilde almaya başladık. Büyükşehir Belediyemizi aradık, hastamız var dedik. Yoğun kar olmasına rağmen gecenin ayazında geldiler. Hep yanımızda oldular. Şimdi yollarımızı yapıyorlar. Bu hizmetleri yapan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 381
Bu Ay : 3825
Toplam : 3825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom