Köprü ve Taş Duvar Çalışmaları Sürüyor

Yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım açısından tehlike arz eden noktalarda köprüler, sulama kanallarının geçtiği yollarda yeni menfezler ile heyelan tehlikesi olan noktalarda da taş duvar örme işleri yapıyor.

Köprü ve Taş Duvar Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından, Darende’nin Kılıçbağ Mahallesi ile Ayvalı Mahallesi, Hekimhan’ın da Kurşunlu Mahallesi’ne köprüler yapıldığı belirtildi. Battalgazi ilçesinde yol güzergahında bulunan sulama kanallarının üzerindeki menfezleri genişleten Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Kale ilçesinde Bent, Kumluyazı ve Kale mahallelerinde sürdürdüğü taş duvar örme işlerinin de tamamladığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “Darende’nin Ayvalı Mahallesi’ne yapılan köprü ise 12 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde olup, köprünün yapıldığı noktada menfez çalışmaları da yapan Büyükşehir Belediyesi çalışmalarda sona yaklaştı.

Darende’nin Kılıçbağ Mahallesi’ne yapılan vagon köprü ise 3 metre genişliğinde 8,5 metre uzunluğunda. Köprünün etrafına ise 7 bin 500 m3 taş duvar örülerek yol daha güvenli hale getirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni planlamalar çerçevesinde Arapgir, Arguvan ve Pütürge’de fizibilitesi yapılan noktalara köprü ve menfezler yapacak. Büyükşehir Belediyesi, diğer ilçelerde saha taraması yapmaya ise devam ediyor” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 367
Bu Ay : 6451
Toplam : 6451

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom