Suriye'de Ölen Malatyalı İçin Taziye Çadırı Kuruldu

Geçtiğimiz hafta Suriye’nin İdlib Eriha bölgesinde bulunan Salim Mescidine iftar vaktinde düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Sürmeli (24) için memleketi Malatya’da taziye çadırı kuruldu.

Suriye'de Ölen Malatyalı İçin Taziye Çadırı Kuruldu Malatya Haber

İstanbul’da Medresede Arapça eğitimi gördükten sonra Suriye’ye geçerek Esed güçlerine karşı savaşan muhalif (Nusret) güçlerinin safında yer alan Mustafa Sürmeli, gittikten bir hafta sonra öldürüldü.

Türkiye tarafından zamanında irtibat kurulmadığı için Mustafa Sürmeli’nin cenazesi Cilvegözü sınır kapısının yakınlarında Suriye’nin Heseke kasabasında şehitlik mezarlığında toprağa verildi. Sürmeli’nin ölüm haberini alan ailesi acı haberle birlikte gözyaşına boğulurken Battgalgazi ilçesine bağlı Hanımın Çiftliği Mahallesinde taziye çadırı kuruldu.
Taziye çadırında Mustafa Sürmeli’nin kardeşleri Ahmet, Mehmet ve Zeki Sürmeli ve annesi Kamile Sürmeli, gelenlerin taziyelerini kabul ederken taziye çadırını ziyaret eden kanaat önderlerinden Ramazan Keskin, acılı aileye taziyelerini sundu. Okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra kısa bir konuşma yapan Ramazan Keskin, “Mustafa yaşından büyük olgunluğa sahip, geleceğin büyük alimi olacak düzeyde bir kardeşimizdi. Evet, ailesi için çok acı ama yapacak hiçbir şey yok. Artık o şehit olmuştur. Niyazımız odur ki, inşallah Mustafa ailesine şefaatçi olmaya vesile olacaktır. Allah şehadetini kabul buyursun. Rabbim acılı ailesine sabırlar versin” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 42
Bu Ay : 777
Toplam : 777

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom