Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmete Girdi

Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karabulut, yeni açtıkları Koroner Anjiografi Ünitesi ile büyük bir eksikliği giderdiklerini söyledi.

Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmete Girdi Malatya Haber

Yeni Devlet Hastanesi’nde 14 kardiyoloji uzmanı ile hizmet verdikleri kardiyoloji polikliniğinde her gün ortalama 350, acil ünitesine ise kalp hastalıklarıyla ilgili şikayetlerle 50 civarında acil hastanın başvurduğunu dile getiren Kardiyoloji Uzmanı Mustafa Karabulut, “Her gün ortalama 15 hastamız; acile müracaat edenler acil koşullarda, polikliniğe başvuranlar ise elektif koşullarda Turgut Özal Tıp Merkezi’ne anjiografi amacıyla sevk edilmekteydi. Ambulansla yapılan sevk işlemlerinde geçen süre içerisinde maalesef bazı hastalarımızı ya kaybediyor, yada bir çok hastamızda geri dönüşümü olmayan kalp hasarı meydana geliyordu” dedi.

Malatya Devlet Hastanesinde kurulan Koroner Anjiografi Ünitesi ile bu olayların sayı ve sıklığını azaltmayı hedeflediklerini belirten Karabulut, “Bu ünitenin kurulmasında bize büyük desteği olan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Doç. Dr. Hilmi Ataseven’e, Hastane Yöneticimiz Sayın Uz. Dr. Erhan Berk’e ve İdari ve Mali İşler Müdürümüz Sayın Bülent Mehmet Metin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büyük bir sağlık kompleksi olan Devlet Hastanesi’nde girişimsel radyoloji ünitesi ve girişimsel nöroradyoloji ünitesi için de çalışmalara başladıklarını aktaran Karabulut açıklamasında şunları söyledi:

“Hastanemizde kurulan Koroner Anjiografi ünitemizde, her gün ortalama 20 civarında invaziv girişim sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefe kısa sürede ulaşacağımızı ve önümüzdeki 6 ay ile 1 yıllık süre içerisinde hastanemize ikinci Koroner Anjiografi Ünitesini açmayı planlıyoruz. İkinci Anjio cihazı alınması ile birlikte ise planladığımız girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji işlemlerine de İnşallah başlamış olacağız. Malatya Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesini Malatya halkının hizmetine sunmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 118
Bu Ay : 1686
Toplam : 1686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom