Öğrencilere Tercih Yaptırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren semt konaklarında TEOG tercih rehberliği hizmeti başladı.

Öğrencilere Tercih Yaptırılıyor Malatya Haber

Salköprü, Melekbaba, Çarmuzu-Kiltepe, Yeşiltepe, Özalper semt konakları ile Konak ve Tecde eğitim merkezleri olmak üzere toplam 7 tesiste ortaokul öğrencilerine tercih rehberliği yapılıyor. Uzman eğitimciler tarafından yürütülen rehberlik hizmeti kapsamında öğrencilerin TEOG puanları değerlendirilerek yerleşebileceği okullar belirleniyor. 6-16 Temmuz tarihleri arasında TEOG tercihlerinin yapılıyor olması dolayısıyla sözkonusu tarihlerde tercih rehberliği hizmeti sürdürülecek. Semt konaklarında TEOG kurslarına katılan yaklaşık 2 bin öğrencinin yanı sıra isteyen her öğrenci hizmetten yararlanabilecek. Öğrenciler, tercih rehberliği hizmeti için kendilerine yakın bir semt konağı veya eğitim merkezine müracaat edebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından üniversite tercihinde bulunacak lise öğrencilerine de rehberlik hizmeti başlattı. Tercihlerin 6-14 Temmuz tarihleri arası yapılması dolayısıyla bu tarihlerde rehberlik hizmeti sunulacak. Üniversite tercih rehberliğinden yararlanmak için öğrenciler, Abdullah Gül Parkı içerisinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi’ne (MADEM) müracaat edebilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 288
Bu Ay : 806
Toplam : 806

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom