'Yerel Gazete Al, Altın Kazan'

Malatya’da, “Yerel gazete al, altın kazan” projesi başlatıldı. Yerel gazetelerin satın alınıp sahip çıkılmasıyla yerel sorunlara daha duyarlı olunacağı belirtildi.

'Yerel Gazete Al, Altın Kazan' Malatya Haber

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şubesi ile Kahveciler Esnaf Odası işbirliği çerçevesinde, kıraathane, çay ocağı ve kafeler için 1 Temmuz 2015 tarihinde hayata geçirilen “Yerel gazete al, altın kazan” projesi kampanyası yıl sonuna kadar devam edecek.

BİK Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı, proje hakkında, yerel gazetelerin satın alınıp sahip çıkılmasıyla yerel sorunlara daha duyarlı olunacağını belirterek, “Şehirdeki yerel gazetelerin okunurluğunu ve tirajını artırmaya yönelik proje oluşturduk. İnternet, televizyon ve diğer iletişim araçları, haberciliğe değil ama basılı medyaya zarar veriyor. Türkiye genelinde hem yerel, hem de yaygın basında tirajlar giderek azalıyor. Biz de bu zararı en aza indirmenin gayreti içindeyiz. BİK'in gazetelerin okunurluğu ve tirajlarının artmasına yönelik çalışmasının amacına ulaşacağına inanıyoruz” dedi.

Yerel gazete fiyatlarının düşük olduğunu hatırlatan Abacı, kıraathanelerde bir çayın 75 kuruş olduğunu, bir çay fiyatına 2-3 yerel gazete alınabildiğini söyledi.

Abacı, “Yerel gazete al, altın kazan” projesi, kıraathane, çay ocağı ve kafe işleticilerine bir maddi külfet getirmeyecek. Çünkü ilimizde yerel gazetelerin fiyatı 25-30 kuruş. Kıraathane, çay ocağı ve kafeler günde en az 2-3 yerel gazeteyi bayilerden almalarını arzu ediyoruz. Kampanyayı cazip hale getirmek için, her ay bir çekilişle, kıraathane, çay ocağı ve kafelerden 1’ine gram altın hediye edilmesi kararlaştırıldı” diye konuştu.

Kahveciler Odası Başkanı Hacı Karanfil ise, gazete okuma kültürünün arttırılması adına BİK Malatya Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan projeye canı gönülden projeye destek verdiklerini vurgulayarak, kıraathane, çay ocağı ve kafeleri kampanyaya katılmaya davet etti. Karanfil, oda olarak üyelerine bu konuda SMS mesaj gönderdiklerini, 900 civarında üyelerinin bulunduğunu bildirdi. Karanfil, üyelerinin bir kısmının gazete aldığını ancak, almayanların da bu proje ile gazete almalarının sağlanmış olacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 581
Bu Ay : 7727
Toplam : 7727

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom