Amcasını Öldüren Şahıs Tutuklandı

Malatya’da amcasını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklanırken, mahkemedeki ifadesinde olayın kazayla olduğunu savundu.

Amcasını Öldüren Şahıs Tutuklandı Malatya Asayiş

Özsan Sanayi Sitesi’nde yaşanan olayda, nakliyecilik işiyle uğraştığı öğrenilen Mehmet Y. (37), kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Olaydan yerinden kaçan ve sonrasında polise teslim olan şüpheli Emirhan Y. (23), Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunun adından adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi 2. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen şüpheli, savunmasında “Olayda İsmail isimli bir şahıs tabanca çıkardı. Ben babamı korumak amacıyla bıçağımı çıkardım. Şahsa doğru salladım. Bu esnada İsmail isimli şahıs iki el babamın ayağına doğru ateş etti. Ben bıçağı salladığımda amcam bu şahısla aramıza girerek bıçaklandı.

Ben korkutmak amaçlı bıçağı salladım" diye konuştu.
Olayın şokuyla kaçtığını belirten Emirhan Y. suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, tutuksuz yargılanmayı talep etti. Mahkeme başkanı, Emirhan Y.’ye emniyette verdiği ifadesindeki çelişkiyi sorunca şüpheli, “Ben her ne kadar emniyette ve savcılıkta İsmail isimli şahsın olay olduktan sonra peşimden sıktığını söylemiş olsam da İsmail isimli şahıs belirttiğim gibi tabancasını çıkartıp ağzına mermiyi sürdü. Daha sonra silahı babama doğrultu. Ben de babama ateş edeceğini düşünerek bıçağı çıkardığım anda babama doğru 2 el ateş açtı. Benin bu beyanım doğrudur” dedi.

Sanık avukatı Aykut Öcal ise müvekkilinin ailesi ile amcası arasında husumet olmadığını ifade ederek, müvekkilinin babasını korumak amacıyla İsmail isimli şahsa doğru hedef gözetmeksizin bıçağı salladığını, ancak amcasının araya girmesi, bıçağın hayatı bir bölgeye tesadüfen gelmesi sonucu ölüm olayının gerçekleştiğini savundu. Maktulün yaralandığı sırada müvekkilin ağabeyi tarafından hastaneye götürüldüğünü de belirten Avukat Öcal, olayda müvekkilin kastından söz edilemeyeceğini savundu. Olayda meşru müdafaanın söz konusu olduğunu ifade eden Öcal, müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Daha sonra kararı açıklayan mahkeme, savcılığın talebi doğrultusunda sanık Emirhan Y.’nin tutuklu yargılanmasına karar verdi. Tutuklanan Emirhan Y. Malatya E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom