Yaz Spor'u Açılış Töreni

Yaz Spor Okullarının açılış töreni yapıldı.

Yaz Spor'u Açılış Töreni Malatya Spor

Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen açılış törenine 40 branşta açılan fakat 22 branşta faaliyet gösterecek olan ‘Yaz Spor Okulları’nda, kayıtların Ramazan ayı olması nedeniyle ağır şekilde ilerlediği belirtildi.

Yaz Spor Okullarının açılış töreninde konuşan Fındıklı, ‘Türk sporu ne kadar tabana yayılırsa o kadar milli takıma sporcu yetiştirebileceğiz. Bugün önemli bir gün bizim için. Hem beden terbiyesi ve Spor Genel Müdürlüğünün kuruluş yıl dönümü hem de Yaz Spor Okullarının açılış seremonisini gerçekleştirdik. Sabırlı ve olgun olmanın en temel niteliklerinden biriside sportif faaliyetlerdir.

Biz, bu sezonda tüm tesislerimizi, İmkanlarımızı ve antrenörlerimizi seferber ediyoruz. Yaz nedeniyle okulların kapalı olmasını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. 40 branşta kurslarımızı açtık. 22 branşta kayıt alıyoruz. Kayıtlarımız 3 bin 835’e ulaştı. Ramazan ayı olması nedeniyle kayıtlarımız biraz düştü. Ramazan ayının bitmesiyle birlikte büyük bir patlama yaşayacağımızı da biliyorum. Kayıtlarımız yıl sonuna kadar sürecektir. 22 branşta 121 antrenörümüz görev alacaktır. Beden eğitimi hocalarımızda desteklerini verecektir” diye konuştu.

Spor tesislerinin tamamını faaliyete geçireceklerini vurgulayan Fındıklı, “Yaz Spor Okullarında Atatürk Spor Salonu, Yakınca spor salonu, Tecde Spor Salonu, Yeşiltepe Spor Salonu, Battalgazi Spor Salonu, Turgut Özal Çok programlı antrenman salonları ve Olimpik Açık Yüzme Salonu, kapalı Yüzme Salonu, Üniversitenin karşısındaki antrenman sahamız ve tüm ilçelerdeki salonlarımız ile Yaz Spor Okulların içerisinde yer alacağız. Bu faaliyetlerin amacı, yaz aylarında boş vakitlerimizi değerlendirmek, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve geleceğin sporcularını yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımızı kesinlikle ve kesinlikle Yaz Spor Okullarına göndermek gerekiyor. Çocuklarımız A sosyal bir ortamdan çıkarıp, gayet sosyal bir ortam ile buluşuyor. O yüzden Yaz Spor Okullarına katılan sporcularımıza ve çocuklarımıza başarılar diliyoruz” dedi. Açılış töreni Artistik Jimnastik, Kick-Boks ve Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle son buldu.

Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Memnune Denizhan, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 6744
Toplam : 6744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom