Yaka Mahallesinin Yolu Genişletiliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi’nde yol genişletme çalışması yapıyor.

Yaka Mahallesinin Yolu Genişletiliyor Malatya Haber

Yapılan çalışmalar sonunda, mahallenin Şehir Mezarlığı bitiminde başlayan yol 7 metre genişliğinden, 30 metre genişliğine çıkacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, yolun 1,5 kilometrelik bölümünü standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yaptığı belirtildi. Yolda dolgu çalışmaları yapan ekiplerin, temel malzemesi serim işini de tamamlayarak, yolu asfalta hazır hale getirdiği kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “Kuzey kuşak yolunun önemli bağlantı yollarından biri olan yolda ilerleyen dönemlerde yol genişletme çalışmaları devam edecek. İlk etapta yapılan 1,5 kilometrelik yol genişletme çalışması Ramazan Bayramı’nda, Şehir Mezarlığına yapılacak kabir ziyareti göz önünde bulundurularak trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yapıldı. Yine aynı bölgede önemli ulaşım arterlerinden biri olan Dilek yolunda da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Demir yolu köprüsüne kadar olan bölümde alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan noktaları finişer makinesiyle asfaltlıyor” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 706
Bu Ay : 8765
Toplam : 8765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom