4 Km'lik Grup Yolu Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge de yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

4 Km'lik Grup Yolu Açılıyor Malatya Haber

Pütüge’nin Tepehan bölgesindeki ulaşım sorunlarını bir bir çözmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi Üçkaya, Kozluk, Çamlıdere grup yolunu, Tepehan ana yoluna bağlayacak 4 kilometre uzunluğundaki bağlantı yolunu açma çalışmalarında sona yaklaştı.

Bölge halkının günlük hayatını kolaylaştıracak olan yolda, uzun zamandır çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından 4 km uzunluğunda 7 metre genişliğinde yol açılıyor.

Virajlar 9 metre genişlikte açılırken, dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirildi. Yoldaki eğimlerden dolayı bazı noktalarda toprak dolgu çalışmaları yapıldı.  Doğal su kaynaklarının akışının değiştirilmemesi için de kaynak suların Şiro çayına akması için menfezler yapıldı.

Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Pütürge de kapsamlı yol çalışmalarının yapıldığını belirten vatandaşlar, sorunların çözülmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın bölgeye yaptığı ziyaretlerin büyük etkisi olduğunu söylediler.

Tepehan bölgesinin şantiyeye döndüğünü ifade eden vatandaşlar, “Malatya Büyükşehir Belediyesi aciliyetle çözülmesi gereken sorunlarımızı çözüyor. Yıllardır yapılmayı bekleyen, özlediğimiz çalışmaları yapıyorlar. Yol sorunlarımızı birçok kez Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ilettik. O da sağolsun sorunlarımızı çözmek için gayret sarf ediyor.

Ekipleri buraya göndererek farklı 6 noktada çalışmalar yapıyorlar. Yeni yol açma, yol genişletme, asfalt çalışmalarıyla birlikte yeni köprüler yapıyorlar. Bölgemize kurulan taş ocağı ve asfalt şantiyesi ise bizim için gurur kaynağı oldu.  Bu çalışmalarda verilen emeklerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyor, teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 360
Bu Ay : 6444
Toplam : 6444

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom