Yargı Mensuplarına iftar Yemeği Verildi

2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesinde tayini çıkan hakim ve savcılar, kendileri için düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yargı Mensuplarına iftar Yemeği Verildi Malatya İlçe

İnönü Üniversitesi Balo Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Mehmet Akyürek, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile yargı mensupları katıldı.

Düzenlenen iftar yemeği davetinde konuşan Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdülkadir Gündem, Malatya Adliyesi'nde adli ve idari yargı olmak üzere 90 hakim ve savcının görev yaptığını ifade ederek, 2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcısı ve Mahkeme Başkanı dahil olmak üzere 22 hakim ve savcının tayininin çıktığını kaydetti.

Adli ve Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Fidan ise, 2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesinde gerek adli gerekse de idari yargıda çalışan bazı meslektaşlarının tayinlerinin çıktığını belirtti.

Tayin, kararname ve yetkinin hakim ve savcıların hayat parçalarından birisi olduğunu ifade eden Fidan, "Vedalar her zaman hüzünlüdür. Ama olsun, bazı zorluklar olmakla birlikte, ülkenin farklı şehirlerinde çalışmak bize zenginliktir" dedi.

2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mustafa Alper ise, duygu yüklü veda konuşmasında şiir okuyarak,veda etti.
Alper, 2014 yılında Malatya'da sağlam bir bayrak, iyi bir adliye teslim aldığını ifade ederek, "Kısa, orta ve uzun vadeli hedefler belirlemiştim. Kısa vadede adliye işleyişinin ve fiziki görünümün düzeltilmesi, usul eksikliklerinin giderilmesi, fiziki altyapının tamamlanması için bürokratik işlemlerin yapılmasıydı. Kısa vadeli işlerim hemen hemen hepsini gerçekleştirdik. Orta vadelilerin ise bir kısmını yaptık. Buna en çok sevindiğim, tayin haberini öğrendiğim ertesi gününde aynı zamanda lojman arazimizin tahsisinin uygun görüldüğü haberiydi" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 2015 yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesinde tayini çıkan hakim ve savcılara plaket takdim edildi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mustafa Alper'e plaketini Malatya Valisi Süleyman Kamçı takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 394
Bu Ay : 5588
Toplam : 5588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom