Sultansuyunda Hasat Başladı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından Yeniköy'de ekimi yapılan tohumluk arpa ve buğdayın hasadına başlandı.

Sultansuyunda Hasat Başladı Malatya Ekonomi

Kurban kesimi ve dualarla başlayan üretim ve hasatla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz, “5910 dekar alanda Şahin-91 çeşidi arpa ve 2659 dekar alanda Tosunbey çeşidi buğday üretimi gerçekleştirdik. Üretimimizin tamamı sertifikalı tohum üretimidir. Bu yıl dekardan 350-400 kg ürün alacağımızı umut ediyoruz. Üretilen sertifikalı tohumluklarımızı, başta Malatya olmak üzere, Elazığ, Sivas, Bingöl ve Kahramanmaraş illerindeki üreticilerimize satışını gerçekleştiriyoruz. Bol, bereketli bir hasat dönemi geçirmemizi temenni ediyorum" dedi.

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, "Geçen yılın kurak geçmesiyle birlikte birim alandan alınan ürün miktarı çok düşüktü. Hatta bazı yerlerde biçerdöverle hasat yapılabilecek gelişim olmadığından ürünler tarlada kaldı. Çok şükür bu yıl tarım açısından bol ve bereketli yağışların olduğu bir yıldı. Ekinlerin ne kadar güzel ve kaliteli olduğu, birim alandan alınacak ürün miktarından da belli. Bu başlangıcı bir bayram olarak nitelendirip, hasat bayramımızın kutlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Müdürü Ali Selvi ve İşletme Müdürü Murat Durmaz, biçerdövere binerek ilk hasadı başlattılar.
Hasada Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz ve işletme personeli katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 787
Bu Ay : 4585
Toplam : 4585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom