MHP Üzerinden Senaryolar Çiziliyor

Malatya MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, erken seçim ve AK Parti-MHP koalisyonunu değerlendirdi.

MHP Üzerinden Senaryolar Çiziliyor Malatya Siyaset

Erdem, "7 Haziran genel seçimleri gösterdi ki Türkiye de hiçbir parti tek başına iktidar olma imkânına sahip değil koalisyon gözüküyor. Bugüne kadar herhangi bir görevlendirme yapılmamasına rağmen çeşitli senaryolar çeşitli alternatifler konuşuluyor. Tabi bu ara Milliyetçi Hareket Partisi'nin üzerine çok geliniyor. Sayın Genel Başkanımız ın seçim günü yapmış olduğu açıklama ve konuşmaların paralelin de herhangi bir değişiklik yok. Milliyetçi Hareket Partisi'nin dışın da 4 alternatif var. Koalisyon ve azınlık hükümeti olarak 4 alternatif var. Bu alternatifler ağırlıklı olarak konuşulmuyor hep Milliyetçi Hareket Partisi üzerine senaryolar çizilmeye başlanıyor” dedi.

"Sayın genel başkanımızın belli bir duruşu var" diyen Erdem, "Bizim bir çizgimiz var. Bu bizim gerçekten ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için, mutlaka uyulması gereken çizgiler afakî bir çizgiler değil, şahsi çizgiler değil. İhtiras uğruna yapılan davranışlar değil. Ülkemizin geleceği için partisini bile feda eden bir lidere sahibiz. Kendisini bırakın partisini bile feda eden bir liderimiz var. Ülkesini milletini düşünen bir lider bu açıda Milliyetçi Hareket Partisi'ni belli bir sıkıntı sokmaya çalışanlara beyhude bekleyiş içindeler. İnşallah hayırlı olur. Biz memlekete hizmet için yola çıktık.

Bütün partiler bu çizgi de bu amaçla yola çıkmışlardır. Milliyetçi Hareket Partisinin dışın da 4 tane alternatif var. Onlar bir kere konuşulsun. Bir de daha henüz cumhurbaşkanın bir görevlendirme yapmamış. Hala görüşülen hiçbir şey yok. İlk aşama da en çok oyu alan parti görevlendirilir. Bakalım önümüzde ki günlerde görüşmeler başlayacak hep beraber izleyip göreceğiz. Bize 7 Haziran genel seçimlerin de bize destek veren tüm hemşirelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 433
Bu Ay : 4231
Toplam : 4231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom