Zengibar Güreşleri 30 Ağustos'ta

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yemekte yaptığı açıklamada, son yıllarda çeşitli gerekçelerle yapılamayan Zengibar Karakucak Güreşleri’nin aslına uygun olarak 30 Ağustos tarihinde düzenleneceği müjdesini verdi.

Zengibar Güreşleri 30 Ağustos'ta Malatya Spor

Bu yıl yapılacak programda sadece güreşler yer alırken tüm Türkiye’den güreşçilerin davet edileceği bilgisini veren Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, görkemli ve kendinden bahsettiren bir program sergileyeceklerini belirterek, organizasyonun Darende Belediyesi ve Darendespor Kulübü tarafından yürütüleceğini açıkladı.
Başkan Eser, güreşlerin kusursuz olması için gerek belediye olarak gerekse Darendeliler olarak gereken her şeyin yapılacağını, hiçbir masraftan kaçınmayacağını ifade etti. Eser, “Tüm hemşehrilerimizi festivalimize bekliyorum. Festivali Darendeliler buluşma günü haline getirelim. 30 Ağustos Zengibar Karakucak Güreşleri vesilesiyle memleketlerini ziyaret etsinler. Kendilerini en güzel şekilde ağırlamaya hazırız” dedi.

Zengibar Karakucak Güreş Festivali, 30 Ağustos Pazar günü düzenlenecek. Ülkenin en önemli karakucak güreşleri arasında yer alan güreşlere birçok ünlü ismin katılacağı duyumları alınırken, hazırlıklar ise tüm hızıyla sürüyor. Bilindiği gibi Darende’de halen güreş hocaları Mithat Böke ve Muhammed Mercimek görev yapıyor ve Darende güreş takımını hazırlıyorlar. Türkiye’nin çeşitli turnuvalarına katılan ve birçok dereceler alan Darendeli güreşçilerin festivalde takım halinde yer alarak, ödüllere göz koyduğu biliniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 120
Bu Ay : 7757
Toplam : 7757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom