İHH'dan Suriye Yardım Tırı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Malatya Şubesi tarafından, Suriye’ye ulaştırılmak üzere 3 TIR yardım malzemesi gönderildi.

İHH'dan Suriye Yardım Tırı Malatya Haber

İHH Malatya Şubesi tarafından, iç savaşın sürdüğü Suriye’ye son 3 günde 4 TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi. Hayırseverlerin de kendilerine destek olduğunu ifade eden İHH Malatya Şubesi Başkanı Ömer Derin, “Bugün Suriye’ye 3 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdik. Bugüne kadar Suriyeli kardeşlerimize 14 TIR yardım malzemesi göndermiş olduk. Bugün yolladığımız TIR’ların tamamı un dolu. Suriye’de son 3 haftadır yaşanan olaylar Türkiye’ye göçü hızlandırdı. Bir haftada sadece 25 bin kişi ülkemize iltica etmek zorunda kaldı. Biz de hayırsever iş adamlarımıza seslendik. ‘Bu mübarek Ramazan ayının bereketi ile Suriyeli kardeşlerimizi unutmayalım, onlara da bir el uzatalım’ dedik. Sağ olsunlar bizlere ses verdiler. Geçtiğimiz gün MÜSİAD’lı iş adamlarımızın, bugün de hayırsever iş adamlarımızın katkısıyla 3 gün içinde 4 TIR’ı Suriyeli kardeşlerimize yolladık” dedi.

Dünyanın birçok yerinde acı olayların yaşandığına dikkat çeken Başkan Derin, “Suriye’de büyük acılar yaşanıyor. Rabbim bir an önce orada ki sıkıntıları gidersin, bir an önce memleketlerine dönüp, rahat bir yaşam sürmeyi nasip etsin kardeşlerimize. Dünyanın birçok yerinde sıkıntılar var. Bu sıkıntıları Rabbim bir an önce gidersin. Sizler aracılığınızla hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer kardeşlerimize de sesleniyoruz. Zekat ve fitrelerinizde bu kardeşlerimizi unutmayalım” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yardım TIR’ı dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 400
Bu Ay : 7546
Toplam : 7546

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom