Eser, Müteahhitlerle Bir Araya Geldi

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçede müteahhitlik yapan firmaların sahipleriyle bir araya geldi.

Eser, Müteahhitlerle Bir Araya Geldi Malatya Haber

İnşaatın lokomotif sektörler arasında yer aldığını belirten Eser, 18 imar uygulamasında sorun olmayan yerlerdeki bina yapımlarının ruhsatlarını hızlı bir şekilde vererek, konut üretimine destek olduklarını söyledi.

Mahkeme kararıyla imar uygulaması bozulan yerlerin dışında ruhsat vermeye devam ettiklerini dile getiren Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, “İnşaat yapmak serbest, müracaatlarınızı yapabilirsiniz. Zaten 18 imar uygulaması bozulan yerlerde teknik düzenleme çalışmasını yeniden başlattık. En kısa zamanda orada da bu işler düzelecek inşaat ruhsatlarımızı hiç aksatmadan vereceğiz” dedi.

Eser, kamuoyunda dillendirilen ‘Belediyenin inşaatlara ruhsat vermediği’ bilgisinin gerçeği yansıtmadığını, sadece hukuki sürecin devam ettiği alanlarda bina yapımına izin veremediklerini, diğer alanlarda yapımı devam eden binaların da bu tezle çeliştiğini söyledi. Müteahhitlere yardımcı olarak problemleri çözmeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Eser, “İnşaat sektörü bizim için de memleketimiz için de çok önemli. Size her türlü desteği vereceğiz ki hem memleketimiz kalkınsın hem de Darende’miz güzel binalara, konutlara kavuşsun, insanlarımız güzel evlerde otursun, huzur bulsun rahat etsinler. Siz işçi çalıştırıyorsunuz, memleketimizde işsizliği önlüyorsunuz ayrıca Darende ekonomisine büyük katkıda bulunuyorsunuz onun için size minnettarız. Sizin işinizi aksatmak değil sizin bütün problemlerinizi çözmekle görevliyiz. Sizin yanınızdayız her konuda size destek olacağız, destekte oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan firma sahipleri açıklama ve desteklerinden dolayı Başkan Eser’e teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 107
Bu Ay : 2591
Toplam : 2591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom