Enver Kiraz Gündem Açıklaması Yaptı

7 Haziran seçimlerinin ardından Ankara’da yapılan İl Başkanlar toplantısını değerlendiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Sandığa yansıyan iradeyi en iyi anlayan partiyiz" dedi.

Enver Kiraz Gündem Açıklaması Yaptı Malatya Siyaset

Kiraz, “Genel Merkezimiz tarafından seçim sonuçlarının değerlendirilmesi ve koalisyon süreciyle ilgili çeşitli toplantılar gerçekleştirildi. Bu toplantılardan birisi de Genel Başkanımızın başkanlığında, il başkanlarıyla önceki gün Ankara’da gerçekleştirildi.

Biz de toplantı öncesi ilimizde örgütümüzün bütün birimleriyle, ilçe başkanlarımız, il yönetimimiz, belediye başkan ve belediye meclis üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, seçim komitemiz ile ayrı ayrı toplantılar yaparak seçim sonuçlarını ve süreçle ilgili düşüncelerimizi raporlaştırarak Genel Başkanımıza sunduk.

Malatya örgütü olarak seçimlere hazırlık sürecinde sorumluluklarımızın bilinciyle, etkin bir seçim çalışması ortaya koyduğumuz gibi, seçim sonuçlarını ve koalisyon formüllerini yine aynı sorumlulukla değerlendiren bir bakış açısıyla hareket ettik.

Koalisyon süreciyle ilgili Genel Başkanımızın vereceği her türlü karara saygı duyacağınızdan hareketle; süreçle ilgili tabanımızın bazı kaygı ve beklentilerine de raporumuzda yer verdik.Malatya’da parti örgütümüz ve tabanımızın ülkenin geleceği açısından en uygun olarak gördüğü formül Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakanlığında bir iktidar formülüdür.

Partimiz bir bütün olarak seçimler öncesinde gerçekleştirdiği ön seçimlerle, seçim bildirgesiyle, mega projeyle, toplumun bütün kesimlerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyan tek siyasi parti olmuştur.

Seçim sonuçlarını da halkımızın sandığa yansıttığı iradeyi de en iyi anlayan ve bu çerçeveden hareketle 14 maddelik koalisyon ilkelerini açıklayan partimiz hükümletin oluşturulması sürecinde kişileri, partileri ve günlük siyasi hesapları/ çıkarları değil, ülkemizin ve bütün halkımızın geleceğini belirleyecek ilkelere öncelik vermektedir.
Partimiz, halkımızın 13 yıllık AKP’nin otoriter yönetimine, yolsuzluğa ve darbe hukukuna son vermek konusundaki taleplerini en iyi anlayan ve buna cevap vermek konusunda gerekli iradeyi ortaya koymaktadır.

CHP dışındaki diğer siyasi partilerin de halkımızın verdiği mesajı doğru anlaması ülkenin sorunlarını çözme noktasında uzlaşmacı bir tavır almalarının doğru bir yaklaşım olacağını düşünmekteyiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 374
Bu Ay : 5568
Toplam : 5568

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom