Doğalgaz Veremeyiz Dediler

Yeşilyurt ilçesine bağlı Gedik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerine doğalgaz verilmediği için mağdur olduklarını ifade ettiler.

Doğalgaz Veremeyiz Dediler Malatya Ekonomi

Defalarca AKSA Doğalgaz A.Ş’ye müracaat ettiklerini söyleyen mahalle sakinleri, sıkıntılarına çözüm istiyorlar. Yaşadıkları sorunları anlatan Gedik Mahallesi sakinlerinden Serdar Barak, “Doğalgaz ana şebekesi Gedik Mahallesi’nin içinden geçerek, Yeşilyurt ve Gündüzbey'e kadar gitmektedir. Bizler de Gedik Mahalle sakinleri olarak mahallemizin doğalgaz hattı bulunmayan sokaklarına doğalgaz hattının çekilmesini talep ettik.

Belirtilen adresteki sokaklara doğalgaz verilmesi için bir kaç defa dilekçe verdik. Ancak AKSA Doğalgaz A.Ş Müdürlüğü her seferinde bizlere zorluk çıkardılar. İmar yolunu bahane ederek ‘Doğalgaz veremeyiz’ dediler. Yeşilyurt Belediyesi imar yolunu açtı ve Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar, ‘Bize düşen ne görev varsa, biz yapmaya hazırız’ dedi. Akabinde tekrar AKSA Doğalgaz A.Ş Müdürlüğü'ne gittik.

Bu sefer bize ‘2015 yılı yatırım programımız dolu ancak 2016 yılında yapabiliriz’ dediler. AKSA Doğalgaz A.Ş Müdürlüğü adeta ipe un seriyor. Yüzlerce konut bulunan ve abone olmak için doğalgaz hattının sokaklarına bağlanmasını bekleyen bizler mağdur durumdayız. Bu konuda gerek AKSA yetkililerini gerekse diğer yetkilileri göreve çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1057
Bu Ay : 5947
Toplam : 5947

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom