Neden Başkanlık Sistemi ?

Yeşilyurt Belediyesi ile Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen, Yazar Mustafa Yazgan’ın konuşması olarak katıldığı “Neden Başkanlık Sistemi?“ konulu konferans düzenlendi.

Neden Başkanlık Sistemi ? Malatya Siyaset

Dün Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, İmam Hatip Öğrencisi Burak Gün tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından konferansın açış konuşmasını yapan Milli Türk Talebe Birliği (M.T.T.B.) Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç, bu organizasyonun yapılmasında destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Mehmet Sağdıç konuşmasında, “Ülkemiz büyük Türkiye idealine M.T.T.B ile ulaşacaktır, buna inanıyoruz. Yarın elbet bizimdir, gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir. Hepimizin hocası, kıymetli büyüğümüz Mustafa Yazgan’ı burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz. Konferansımızın hayata geçmesinde büyük emek sarf eden Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, yaptığı konuşmada kültürel faaliyetlere destek verdiklerini söyledi. Yeşilyurt Belediyesi olarak Malatya’daki tüm sosyal ve kültürel faaliyetlerde yer almaya çalıştıklarını söyleyen Şahin, “Böyle bir gençliğe karşı hitap etmenin onuru ve gururunu yaşıyorum. Belediye olarak bu tür programların yapılması için sürekli destek veriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarından gelen talepleri yerine getirmeye gayret sarf ediyoruz. Programa katılan Yazar Mustafa Yazgan alanında çok saygın ve değerli bir yazardır, kendisini Malatya’da ağırlamanın mutluluğunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Yazar Mustafa Yazgan konferansta, Türkiye’nin her alanda dünyada söz sahibi olması için Başkanlık Sistemine neden ihtiyaç duyduğunu ve ülkemize son yaşanan siyasi ve sosyal gelişmeler üzerine geniş değerlendirmelerde bulundu. Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki yönetim tarzı ile dünyadaki siyasi gelişmeler üzerine edindiği bilgi ve birikimi gençlerle paylaşan Mustafa Yazgan’a, konferansın bitiminde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin tarafından kayısı paketi hediye edildi. Konferans toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 780
Bu Ay : 5146
Toplam : 5146

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom