Yeşilyurt Her Mevsim Güzel

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" isimli fotoğraf yarışmasının ilkbahar kategorisi sona erdi.

Yeşilyurt Her Mevsim Güzel Malatya Kültür-Sanat

1 Mart-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen "Yeşilyurt Her Mevsim Güzel" isimli amatör ve profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden, Yeşilyurt’un doğal, tarihi, kültürel ve günlük yaşamla ilgili güzelliklerini konu alan fotoğraf yarışmasının ikinci etabı olan ilkbahar kategorisi sona erdi.

Yeşilyurt’ta ilkbahar mevsiminin, doğal (kayısı çiçekleri ve kayısının hasat serüveni, kiraz çiçekleri ve kirazın hasat serüveni) kırsal ve kent halini kadrajlayan fotoğrafların yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu.

Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucunda birinci Zehra Yumru Yıldız, ikinci Murat Öksüz, üçüncü Fettullah Güleç’in objektiflerinden yansıyan fotoğraf kareleri oldu. Seçici kurul, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Özdemir, Fotoğraf Sanatçısı-MAFSAD Başkanı İnan Orhan, Fotoğraf Sanatçısı- MAFDER Başkanı Abdulkadir Kızıl, Yeşilyurt Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü-Fotoğrafçı Ahmet Berber ile Yeşilyurt Belediyesi Proje Koordinatörü-Mimar-Fotoğrafçı Okan Karakaş’tan oluşuyor.

Fotoğraf yarışmasının ikinci etabı olan ilkbahar kategorisinde dereceye giren yarışmacılara Yeşilyurt Belediyesi tarafından birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 500 TL, üçüncüye bin TL ödül verilecek. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar, Yeşilyurt 21.Kültür, Kiraz ve Spor Festivali sırasında Malatya Park AVM’De sergilendi. Ödüllü olan bu yarışma ile amatör veya profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden, Yeşilyurt'un doğasını, tarihini, kültürel ve günlük yaşamlarını, ilgili güzelliklerini dikkatlere sunarak, bu eserleri toplumla paylaşmak ve gelecek nesillere aktarmak amaçlanıyor.

82 mahalleden oluşan yeni Yeşilyurt’un kendine özgü karakteristiğini ortaya koyan, tarihi ve kültürel zenginliklerinin, doğal güzelliklerinin, yaşama dair huzur, coşku, mutluluk, hüzün, çarşı ve pazar öğelerinin ön planda olduğu ve dört mevsimini (kış, ilkbahar, yaz, sonbahar) anlatan fotoğraflar, her mevsim için ayrı bir kategori olarak değerlendiriliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 521
Bu Ay : 2050
Toplam : 2050

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom