Fotokamp'da Bir Çok Atolye Açılıyor

MAFSAD tarafından yürütülen Uluslararası Malatya Fotokamp projesi çerçevesinde bir çok atolye kuruldu.

Fotokamp'da Bir Çok Atolye Açılıyor Malatya Kültür-Sanat

MODEL UÇAK ATÖLYESİNE YOĞUN İLGİ

 MAFSAD tarafından yürütülen Fırat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında model uçak atölyesi yapıldı.

THK Malatya İl Temsilciliğinin desteğiyle gerçekleştirilen serbest model uçak atölyesi yoğun ilgi gördü. THK Malatya Şube Sorumlusu Halit Barlak, 3 gün boyunca yaklaşık 70 kişinin katılımıyla 50 adet uçak yaptıklarını ve çok yoğun bir tempoyla çalıştıklarını belirtti.

Barlak, atölyeye özellikle gençlerin ve çocukların yoğun talep gösterdiklerini, bu tempo içerisinde kendisine serbest model uçak eğitmenleri Şengül Korkut ve Serkan Arslan’ın eşlik ettiklerini, bu yüzden Şengül Korkut’a, Serkan Arslan’a, MAFSAD’a, ANKA Derneğine ve projenin en büyük destekçisi Fırat Kalkınma Ajansı’na teşekkür ettiklerini söyledi.

FOTOKAMPA EBRU ATÖLYESİ KURULDU

MAFSAD tarafından yürütülen Uluslararası Malatya Fotokamp’ta ebru atölyesi kuruldu.

Ebru Sanatçısı Erhan Ekici tarafından yapılan atölyeye her yaş grubundan insanlar büyük bir keyifle katıldılar. Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin (MAFSAD) Yönetim Kurulu Başkanı İnan Orhan, yapılan her atölyenin fotokampa renk kattığını, ama en renkli atölyenin de ebru atölyesi olduğunu, katılımcılardan çok olumlu dönütler aldıklarını ifade etti. Ebru Sanatçısı Erhan Ekici’ye gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür eden Başkan Orhan, Ekici’ye plaket takdim etti.

Yıllardır ebru kursları açıp, gençlere ve çocuklara bu geleneksel sanat disiplinini sevdirmeye çalıştıklarını söyleyen Ebru Sanatçısı Erhan Ekici ise, MAFSAD ve ekibinin çok güzel bir organizasyona imza attıklarını ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 888
Bu Ay : 6082
Toplam : 6082

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom