Doğanşehir Heyelanın Yaralarını Sarıyor

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde önceki gün meydana gelen heyelanın yaraları sarılıyor.

Doğanşehir Heyelanın Yaralarını Sarıyor Malatya Haber

Heyelanın yaşandığı Erkenek Gücük Mahallesi’ni ziyaret eden Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve İl AFAD Müdürü Hamza Demiralp, vatandaşların sorunlarını dinledi. Kaymakam Irgatoğlu ve Belediye Başkanı Küçük, heyelan bölgesinde incelemeler yaparak, vatandaşlardan eksiklerinin giderilmesi konusunda ekiplere yardımcı olmalarını istedi.

Kaymakam Murat Irgatoğlu, “Bizler devlet adında buradayız, devletimiz sizlere her türlü yardımı yapacaktır. Yaklaşan Ramazan nedeniyle mahallelerinde kalmak isteyen vatandaşlar için de elimizden geleni yapacağız, bu vatandaşlarımızın kiralarını karşılarız.

Elektrik konusu çözülecek, en kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak ve kalıcı konutlar konusunda yer ve zemin etüdü yapıldıktan sonra konutların yapımına başlanacak. değerli Belediye Başkanımız Vahap Küçük de sorunla yakinen ilgileniyor. Yemek ihtiyacı olsun, iş makineleri konusunda yardımcı oluyorlar. Ramazan nedeniyle de gereken yardımlar yapılarak, daha rahat bir Ramazan geçirmeniz sağlanacaktır” dedi.

Kaymakam Irgatoğlu, heyelandan etkilenmeyen bir evde toplanan mahallelilerle bir müddet sohbet ettikten sonra, heyelanda hasar gören evleri gezerek bilgi aldı.

Heyelan bölgesini ziyaret eden Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise “Devletimiz çok güçlüdür. Tereddüdünüz olmasın 2 milyon Suriyeliye bakıyoruz, 13 tane eve mi bakmayacağız. Talimat verdim, Büyükşehir Belediye Başkanımızla da görüştüm, yaralarınız sarılacak” ifadelerini kullandı.

Gücük Mahallesi’nde Pazar günü saat 09.45 sularında heyelan meydana gelmiş, olay sırasında tarlada bulunan 2 kişi yaralı olarak kurtulmuştu. Heyelanın yaşandığı köyde 13 hane, 65 nüfus ve bin 500 hayvan bulunuyor.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 488
Bu Ay : 4045
Toplam : 4045

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom