İçki düşmanı Erdoğan...

Erdoğan tam bir kötü alışkanlık düşmanı. İnsalardan aldığı sigara paketleriyle kurduğu müze bile var. Alkol konusunda da hassas.

İçki düşmanı Erdoğan... Malatya Siyaset

Ersin ÇELİK'in haberi

Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklara karşıtlığıyla bilinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, öğrencilik yıllarındayken de tam bir Yeşilaycı olduğu ve içkinin zararlarının tartışıldığı münazara turnuvasında kupa kazandığı ortaya çıktı.

Yeşilay Gençlik Teşkilatı’nın 1972 yılında düzenlediği İstanbul Lise ve Dengi Okullararası Münazara Turnuvası’na İstanbul İmam Hatip Okulu adına iki arkadaşıyla birlikte katılan Recep Tayyip Erdoğan, “içkinin fert üzerindeki zararlarını” anlatarak, turnuva birincisi olmuş.

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER’in geçtiğimiz günlerde yayınlanan “50. Yıl Özel Albümü”nde, Başbakan Erdoğan’ın öğrencilik yıllarından bir fotoğraf karesi ve ilginç bir haber metni de var.

İÇKİNİN ZARARLARINI ANLATIP KUPA ALDI

O günlerde 18 yaşında olan Erdoğan, okulu İstanbul İmam Hatip Lisesi adına Seyfettin Esenlik ve Ali Kul isimli arkadaşlarıyla birlikte girdiği münazara turnuvasında birinci olunca kazandıkları kupayla birlikte poz verip, gazetelere haber olmuşlar.

Albümde yer alan fotoğrafın altındaki haber metni ise Erdoğan’ın sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklara daha gençlik yıllarında karşı olduğunu gözler önüne seriyor.

Yeşilay Derneği’nin, “İçki ve kötü alışkanlıkların, fert üzerinde olan zararı mı, cemiyet üzerinde olan zararı mı daha büyüktür?” başlığı altında düzenlediği münazara turnuvasında finale kalan Erdoğan ve arkadaşları, Haydarpaşa Sanat Enstitüsü karşısında açık ara farkla galip gelerek birinci olmuşlar.

Erdoğan ve arkadaşları, münazarada “Ferdin toplum içindeki değeri, içkinin insan bünyesinde medyana getirdiği biyolojik tesirleri” üzerinde dururken, Haydar Paşalılar ise içkinin cemiyete olan zararlarını anlatmış.

Haber 7

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom