Hayırlı Bir İş İçin İmza Atıldı

Doğanşehir Meslek Yüksek Okulu protokolü Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından imzalanarak, resmen başlatıldı.

Hayırlı Bir İş İçin İmza Atıldı Malatya Eğitim

Malatya’nın Doğanşehir ilçesi yıllarca adı kağıt üzerinde var olan ancak çeşitli girişimlere rağmen bir türlü yapılamayan Doğanşehir Meslek Yüksek Okulu protokolü Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından imzalanarak, resmen başlatıldı.

Resmiyette var olan Doğanşehir Meslek Yüksek Okulu yıllarca yapılan kulislere rağmen başlatılamamıştı. LCW’nin sahibi iş adamı ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ile İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik yeni üniversitenin protokolünü imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Başkan Küçük, “Sayın Rektörümüz kağıt üzerinde bugüne kadar var olan yüksek okulumuzun iptal edileceğini söyleyince açıkçası zoruma gitti. Derhal çocuklarımı aradım durumu izah ettim onlar da yetkiyi bana verdiler. Ben de onların ve Doğanşehir halkı adına bu üniversitenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Üniversitenin hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Çelik ise şunları söyledi:

“Bugün hayırlı bir iş için imza atıyoruz. Malatya’nın tüm ilçelerinin üniversitesi bulunmaktadır ancak Doğanşehir’de iki tane yüksek okul var. Bizler senatoda bir karar aldık. İki üniversite olmaz dedik. Dolayısıyla Vahap Ağabeyin sayesinde ve LCW’nin katkılarıyla iki bölümden oluşan üniversitemiz Doğanşehir’de yapılacaktır. Üniversitemiz 4 bin 500 metre kare olacak. 4 laboratuvar, 6 derslik, 200 kişilik kapasiteli konferans salonu bulunan bir üniversite inşa edilecek. Üniversitenin yapımının yüzde 51'ni LCW karşılayacak.

Geri kalan yüzde 49’luk alanı ise üniversitemiz yapacak. İnşallah bunun ardından başka bölümlerini de açacağız. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Üniversitenin, 2015 yılında yapılması planlanıyor. Doğanşehir’de gerçekleştirilen imza törenine, Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Sürgü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bayram Karadağ, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Prof. Dr. Mehmet Karagöz, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Abuzer Kalkan katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 101
Bu Ay : 6898
Toplam : 6898

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom