Jandarma 176’nci Yılını Kutlandı

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası’nda yapılan törene İkinci Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek ev sahipliği yaptı.

Jandarma 176’nci Yılını Kutlandı Türkiye-Dünya

Jandarma Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Törende Malatya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hasan Aksoy günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Albay Aksoy, Jandarmanın kuruluşundan bugüne kadar bir kanun ordusu olduğu, Jandarmanın diğer ülke Jandarmaları ile ilişkilerini, Jandarmanın Vizyonu, Jandarmanın Terörle Mücadelesindeki etkinliği, Jandarma personelinin fedakarlığı ve kahramanlığı konularına vurgu yaptı.

Hakkari- Çukurca- Üzümlü Jandarma Sınır Karakolunda görevliyken 12 Aralık 1993 günü BTÖ ile yapılan silahlı çatışmada kahramanca çarpışarak şehit düşen Mustafa oğlu, Sakarya 1972 doğumlu Jandarma Komando Onbaşı Zekeriya Gözyuman’ın (1972/4) şahsi eşyaları içerisinden çıkan “Komando Olmak Onurumdur” adlı şiir sunumu J.Er Davut Eraymaz tarafından yapıldı.

Köpek Timlerinde görevli “Verim” isimli narkotik ve psikotrop madde dedektör köpeği, “Ağır” isimli iz takip arama köpeği, “Hasar” isimli mayın arama dedektör köpeği ve “Duyar” isimli tütün tespit ve arama köpeği gösteriler yaptı.
Malatya İl Jandarma Komutanlığınca verilen kokteylin ardından tören tamamlandı.

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası’nda yapılan törene İkinci Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Şefik Şengül, Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şehmus Şat, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Battalgazi ve Yeşilyurt Kaymakamları ve Belediye Başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit aileleri, gazi, emekli ve görevdeki jandarma personeli katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 576
Bu Ay : 1311
Toplam : 1311

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom