Vali, Gezi Programını Değerlendirdi

Malatya’da, Kuluncak ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Süleyman Kamçı, gezi programını değerlendirdi.

Vali, Gezi Programını Değerlendirdi Malatya Haber

Malatya valiliği, Kuluncak ilçesine gezi programı düzenledi. Gazetecilerle birlikte Kuluncak ilçesine giden Vali Süleyman Kamçı, ilçenin bazı bölgelerine ekilen Chia bitkisinin olduğu alanları ve ileride kaplıca olarak turizme kazandırılması hedeflenen sıcak su kaynaklarının bulunduğu alanı gezdi. Vali Kamçı ayrıca, Kuluncak Halk Eğitim Merkezi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Kamçı, burada kadınların binbir emekle hazırlamış oldukları çini ve ahşap eserleri inceleyerek, kadınlara başarılar diledi. Vali Kamçı ve gazeteciler daha sonra Sivas-Kangal ilçesi sınırındaki bir mesire yerinde yemek yedi. Vali Kamçı, Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ve bazı gazetecilerin de içerisinde bulunan araç, yoğun yağmur ve dolu nedeniyle çamur olan yolda mahsur kaldı. Sonra köyden çağrılan traktörle yolda kalan araçlar kurtarıldı.

İlçe ziyareti hakkında konuşan Vali Süleyman Kamçı, basın mensuplarıyla birlikte Kuluncak ilçesini ziyaret ettiklerini belirterek Kuluncak Malatya’nın en uzak ilçelerinden biri, ancak gelişmekte olan bir ilçemiz. Yapılması gereken çok iş var. Gazeteci arkadaşlarımızla Kuluncak’a gelip, ilçemizi görmek istedik. Güzel bir ilçe, ilçeye gelirken yağmura ve doluya yakalandık ama güzel bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kuluncak gezisi dönüşünde yaşanan olayı değerlendiren Vali Kamçı, “Yağmur yağdığı için yolda yeni açılmış bir yoldu, yolda çamur olduğu için arabalar kaydı. Olabilir, bunlar her zaman olabilecek şeyler. Herhangi bir risk atlatılmış değil” şeklinde konuştu.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz da, basının temsilcileriyle bugün bir arada olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ziyaretlerinden dolayı sayın valimize teşekkür ediyorum. Valimizin de belirttiği gibi bugün çok güzel bir gün. İnşallah Kuluncak ileri ki yıllarda Malatya’nın mesire alanı olacak. Bir kez daha ilçemize hoşgeldiniz diyorum.”

Vali Süleyman Kamçı ve gazetecilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu da, “Kuluncak, Malatya’nın güzel ilçelerinden biridir. Dolu ve yağmur yağışı oldu, biz de ufak bir macera yaşadık ama güzel bir gün geçirdiğimize inanıyorum. Umarım Kuluncak, ileri ki yıllarda çok daha güzel bir ilçe olur” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 239
Bu Ay : 5433
Toplam : 5433

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom