Yetiştirme Yurtları İçin Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde yetiştirme yurtları için yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Yetiştirme Yurtları İçin Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı Malatya Haber

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar, kurum ve kuruluş temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Yıl sonu etkinliğinin açış konuşmasını yapan yetiştirme yurtlarından sorumlu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar, çocuklara fırsat verildiğinde güzel yetenekleri olduğunun her zaman görüldüğünü belirterek “Çocuklarımızın boş zamanlarını sosyal-kültürel ve sportif etkinliklerle desteklediğimizde onların özgüvenine önemli katkı oluyor. Bu anlamda bize sunmuş olduğu katkılardan dolayı büyükşehir belediyemize gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Yetiştirme yurtlarındaki çocukların gösterilerinin ardından folklor gösterisi ile başlayan etkinlikte çocuk korosu türküler seslendirdi. Etkinlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu(MBŞT) işbirliğinde “Ah Şu Gençler!” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Yazar Turgut Özakman’ın eseri olan Büyükşehir Sanat Etkinlikleri Şube Müdürü Coşkun Karaağaç’ın koordinasyonunda MBŞT sanatçılarından Tuğrul Gökmen Şahin’in yönetiminde sahnelenen “Ah Şu Gençler!” oyunu beğenildi. Ayrıca MBŞT Çocuk Atölyesi öğrencilerinden otistik engelli Giray Köroğlu'nun şiir okuması duygulandırdı büyük alkış aldı. Yıl sonu etkinliği sonunda Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı, çocuklara çiçek takdim edip onlarla fotoğraf çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 611
Bu Ay : 1346
Toplam : 1346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom