Doğanşehir'de Asfalt Çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinin Hudut mahallesinde sürdürdüğü asfalt çalışmalarını tamamladı.

Doğanşehir'de Asfalt Çalışması Malatya Haber

Sürgü barajı kıyısında bulunan mesire alanlarının yoğun olduğu, bölgenin en önemli ulaşım akslarından biri olan Hudut mahallesi yolu yapılan asfalt çalışmasının ardından pırıl pırıl bir hale getirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 5 kilometre uzunluğundaki yolda ilk olarak asfalt bakım onarım çalışması yapan büyükşehir belediyesi ekiplerinin, yolun geri kalan kısımlarında sathi kaplama asfalt yaparak çalışmalarını tamamladığı belirtildi.

Mahalle yolunu standartlara uygun hale getirmek için 37 ton asfalt kullanan ekiplerin, asfalt dökmeden önce yer yer kısmi kaplama yaptıkları, mahalle yolunun devamında bulunan ve büyükşehir belediyesine ait taş ocağı ve konkasör şantiyesi yolunun da yaz dönemi içerisinde asfaltlanacağı ifade edildi. Açıklamanın devamında, “Büyükşehir belediyesi ekipleri Doğanşehir ilçesine bağlı Fındıklı mahallesinde de asfaltlama çalışmaları yaptı. Mahalle içi yollarda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan büyükşehir belediyesi, mahalle içinden geçen derenin ıslahını yaptı.

İhtiyaç duyulan yerlerde taş duvar çalışmasını da tamamlayan ekipler, mahallede son olarak finişer makinesiyle asfalt serimi yaptılar” denildi.

Hudut ve Fındıklı mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek, “Yollarımızın önceki hali çok kötüydü. Kışın çamur yazın tozdan mahvoluyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır sorunlarımızı gelip yerinde görerek, çözülmesi için gerekli işlemleri başlattı. Şimdi tertemiz yollara sahip olduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 361
Bu Ay : 6445
Toplam : 6445

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom