Abbas Efendi Cami İbadete Açıldı

Abbas Efendi Camii, kılınan Cuma namazı ile birlikte Ramazan ayı öncesi ibadete açıldı.

Abbas Efendi Cami İbadete Açıldı Malatya Haber

Abbas Efendi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Battalgazi Belediyesi ve toplum işbirliği ile yapımı tamamlanan caminin avlusunda tören düzenlendi. İl Müftü Yardımcısı Mehmet Emin Yılmaz’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Abbas Efendi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Aydın İnci, “Emek çektik ve camimizi bu duruma getirdik. Katkısı olanlardan rabbim razı olsun” dedi.

Dernek başkanın ardından konuşan Abbas Efendi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyesi Cengiz İnci ise, “Rahmetli annem ve babam da bu camide ibadet ettiler. Rabbim şimdi de bana nasip etti. Her kime gittiysek bizi çevirmediler. Herkesten Allah razı olsun. Bu camiye yardım eden herkese binlerce kez teşekkür ederim. Herkesin burada emeği var. Gerçekten çok büyük bir mücadele verdik. Ankara’ya, Sivas’a, Antalya’ya her tarafa koştuk ve hedefimize ulaştık” diye konuştu

Koruma Kurulu tarafından tescil edildiği için de yıkımı noktasında büyük problemler yaşandı. Cami Yaşatma Derneği üyelerimiz yanımıza geldiğinde önemli girişimler yapıldı ve bu girişimler olumlu geçti. Abbas Efendi Camii özellikle Nuriye Mahallesi sakinlerine ve Malatya’mıza hayırlı olsun. Bu camiye emeği geçen dernek yöneticilerimize, mülki amirlerimize ve dualarıyla, gönülleriyle, niyetleriyle maddi manevi emeği olan herkesi kutluyorum. Bu camide bol bol ibadet yapılır diye umuyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş’a, Abbas Efendi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından caminin yapımına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür plaketi verildi. Başkan Gürkan’a ve Karataş’a plaketi, Vali Süleyman Kamçı verdi. Program sonrası, Abbas Efendi Camii’nde ilk Cuma Namazı kılındı, namaz sonrası açılışa ve namaza katılanlara yemek ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 623
Bu Ay : 4180
Toplam : 4180

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom