Yıl Sonu Ödül Töreni Düzenlendi

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında "Malatya okuyor, okuyan Malatya yazıyor" projesi ile sportif başarı gösteren öğrencilere ödülleri verildi.

Yıl Sonu Ödül Töreni Düzenlendi Malatya Eğitim

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "2014-2015 Öğretim yılında ilimiz genelinde uyguladığımız projede başarılı olan öğrenciler ile, aynı zamanda yıl içinde diğer branşlarda başarılı olan öğrencilerimize ödüllerini vereceğiz" dedi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, "Bilinmelidir ki öğrenmenin ve gelişmenin insan için en kolay fakat en etkili okumaktır. Gelişmiş toplumlara mensup bireylerin parkta, toplu taşıma araçlarında, tatilini geçirdiği deniz kıyısı da dahil hayatlarının her anında kitapla arkadaş olduklarını görüyoruz. Bunun tam zıddı olarak geri kalmış toplumlar da ise, okuyarak değerlendirecek zamanını boş ve yararsız işlerde geçirdiklerine üzülerek şahit oluyoruz" dedi.

Kamçı, "Okumak ve okuduğunu da elde ettiği bilgi dağarcığını yazarak başkaların istifadesine sunmak, hem insani, hem de dini bir yükümlülüktür. Çünkü cehaletle mücadele etmek için ancak ve ancak kitap okumak mümkündür’ dedi.

Bu konuşamadan sonra yıl için de çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 826
Bu Ay : 7972
Toplam : 7972

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom