Zulmün Dini, Dili, Irkı Olmaz

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Semti'nde bulunan İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İhya-Der) Şube Başkanı Aytaç Baran'ın uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesine bir tepki de MAZLUMDER Malatya Şubesi’nden geldi.

Zulmün Dini, Dili, Irkı Olmaz Malatya Haber

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) binasında basın açıklaması yapan MAZLUMDER Malatya Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Ay, Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran’a düzenlenen saldırıyı nefretle kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade etti. Aytaç, “Yeni İhya-Der Başkanı Aytaç Baran Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Kim ve kimler tarafından bu katliam yapılmış olursa olsun her insan tarafından lanetlenecek bir eylem olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Akli selim ile hareket edilmeli ve insanların kanına giren, insanlık dışı muamelede bulunan herkim olursa olsun hepimiz topyekun karşı durmalıyız. Zulüm kim tarafından yapılırsa yapılsın, zulmün dini, dili, ırkı olmadığını hep birlikte görmeli ve insan olarak karşı koymalıyız” sözlerini kaydetti.

Saldırıyı ve saldırganları lanetlediklerini ifade eden Mehmet Ay, “Aytaç Baran’a rahmet, ailesi ve mensubu bulunduğu camiaya sabır ve başsağlığı diliyoruz. Saldırıyı ve saldırganları lanetliyoruz. Mağdur tarafı ve camiayı sabırlı olmaya davet ediyoruz. Bölgeyi 1990 yılların karanlık günlerine geri getirmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacak bir irfana ihtiyacımız olduğunu hatırlatırız. Olay yerinde çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden diğer maktullere de rahmet ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. MAZLUMDER, olayın en kısa sürede aydınlatılması gereğini, kamu yöneticilerine ve yargı mensuplarına hatırlatır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 173
Bu Ay : 6257
Toplam : 6257

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom