Kısa Sürede Büyük Başarılara İmza Attılar

Yetiştirdiği voleybolcular ve çalıştırdığı hem okul hem de kulüp takımlarıyla adından söz ettiren Beden Eğitimi Öğretmeni ve Voleybol Antrenörü Mesut Selçuk çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kısa Sürede Büyük Başarılara İmza Attılar Malatya Haber

Orduzuspor Kulübü adı altında bir voleybol takımı kurduklarını kaydeden Selçuk, kısa sürede büyük başarılara imza attıklarını belirtti.

Türkiye finallerine gittiklerini ve Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlarla mücadele ettiklerini belirten Mesut Selçuk, “Orduzuspor’u geçen yıl kurduk. Bizim mezun ettiğimiz veya bu bölgedeki okullardan mezun olan çocuklarımızın bir arada olması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Muhammed Çatar hocam ve Büyükşehir Belediyespor Baş Antrenörü Kamil Özbey Hocam ile yaptığımız istişarelerde bu çocukları yıldız ve küçüklerde Orduzuspor, erkeklerde ise Büyükşehir Belediyespor’da oynattık. Bu yıl kulüplerde Orduzuspor olarak bir ilke imza attık ve Türkiye finallerine kaldık. Belki finallerini birileri küçümseyebilir ama Galatasaray, Fenerbahçe, Arkas, İBB, Beşiktaş, Ziraat Bank gibi benzeri takımların arasında Malatya’da bir Orduzuspor’u görmek akıllardaki soru işaretini giderir umarım” diye konuştu.

Büyük imkansızlıklar içerisinde başarılı olmaya çalıştıklarını söyleyen Mesut Selçuk, 2.ligde forma giyebilecek bir çok sporcularının olduğunu belirtti.

Eksikleri ve imkansızlıkları avantaja çevirdiklerini ifade eden Selçuk, “Aslında fiziki eksikliklerin çok fazla olmasını avantaja çevirmek bizim en keyif aldığımız şey. 10 tane okul, 5 bin tane öğrenci var ama bu bölgede 1 tane salon yok. Bunu bir eleştiri olarak söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın. Biz bunu avantaja çeviriyoruz. Buradaki çocuğun okul bahçesinden başka bir alanı yok.

Ve takıma aldığımız çocukların çoğu rehberliğe açık olan çocuklar. O yüzden bu çocuklarla sanki yatılı okuldaymış gibi çok fazla zaman geçiriyoruz. Çok çalışıyoruz. Bunun da karşılığını alıyoruz. Beden Eğitimi bölümlerine giren oyuncularımızı 3. Lig voleybol takımında oynatıyoruz. İnşallah Belediyespor 2. Ligde yükselmeye oynarken orada da forma giyebilecek onlarca sporcumuz var. Özellikle bu bölgenin tesis probleminin çözülmesiyle daha iyi sporcuların ve takımların çıkabileceğine inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 325
Bu Ay : 843
Toplam : 843

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom