Asfalt Üretimi Devam Ediyor

Saha çalışmalarına hız veren Malatya Büyükşehir Belediyesi, asfalt üretiminde rekor seviyelere ulaştı.

Asfalt Üretimi Devam Ediyor Malatya Haber

Merkez ilçeler başta olmak üzere, il genelinde yol açma-genişletme ve asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, haftalık yaklaşık 12 bin ton asfalt üretimi yapıyor.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'na bağlı Tesisler ve Makine Şube Müdürlüğünün Tavşantepe mevkiinde bulunan asfalt şantiyesinde çalışmalara devam ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi kendi taş ocaklarında temel malzeme üretimi yaptığı gibi iş akışının aksamaması için zaman zaman piyasadan da malzeme alımı yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından konkasör şantiyelerinde üretilen ve piyasadan alınan asfalt temel malzemesi yaklaşık 16 bin 250 tona ulaşırken, üretilen emisyon miktarı da 200 ton olarak gerçekleşti” denildi.
Yolları daha kaliteli ve standartlara uygun hale getirmek için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya’nın en uzak köşesinden şehir merkezine kadar farklı birçok noktada yol çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 2015 yılı planlamalarında aciliyet gerektiren yollarımızı şu an bir bir yapıyoruz. Üretilen temel malzeme ve asfaltta rekor seviyelere ulaştık. Tavşantepe’de bulunan asfalt şantiyemizden ilçe belediyelerimiz de faydalanıyor. Şantiyemizdeki emisyon üretim tesisini yeniledik. Yakında daha büyük kapasiteyle üretime başlayacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 960
Bu Ay : 3444
Toplam : 3444

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom