CHP Seçim Değerlendirmesini Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Koalisyonun Türkiye için bir yıkım olacağını düşünmüyorum. Türkiye için bir şans olur” dedi.

CHP Seçim Değerlendirmesini Yaptı Malatya Siyaset

7 Haziran Genel Seçimleri'nin ardından bugün parti binasında CHP Malatya İl Başkanı ve milletvekili adayları ile birlikte kameraların karşısına geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçimde emeği geçen partililere teşekkür ederek seçim değerlendirmesinde bulundu.

İlk olarak söz alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, önemli bir seçimi geride bıraktıklarını ifade ederek, “Seçimin sonuçlarını parti örgütü olarak değerlendirmeye devam edeceğiz. Ortaya çıkmış bir sonuç var, bu sonuçlardan hareketle bütün değerlendirmeleri parti örgüt birimlerimizde ayrıntılı olarak değerlendireceğiz. Nerede eksiğimiz var nerede fazlamız var bunların da tümünü parti örgüt kademelerimizde yapacağız” şeklinde konuştu.

Daha önceki genel seçimlerde milletvekili seçilen Veli Ağbaba’nın tekrar milletvekili seçildiğini hatırlatan Kiraz, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de Malatya adına, Cumhuriyet Halk Partisi adına önemli görevler üstleneceğinden hiç kuşku duymuyoruz ve kendisine hayırlı olsun diyoruz. Örgütümüz olarak da bundan sonraki süreçte üzerimize düşen görevleri Cumhuriyet Halk Partisi adına yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kiraz, seçim döneminde sandık güvenliği açısından il örgütünün önemli görevler üstlendiğini vurgulayarak, “Bütün sandıklarımızdan ıslak imzalı sonuç tutanaklarımızı alabildik, başarılı bir sandık güvenliği oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Malatya’da yeninden milletvekili seçilen Veli Ağbaba ise hiçbir zaman protokol milletvekilliği yapmadığını söyleyerek, “Hiçbir zaman kişisel işlerim için milletvekilliği yapmadım, her zaman halkın talepleri doğrultusunda halk için milletvekilliği yaptım” diye konuştu.

Seçimde haksız bir rekabet olduğunu savunan Ağbaba, “Türkiye’de haksız bir rekabet olduğu gibi Malatya’da bir kat daha fazla oldu. Hepinizin bildiği gibi tarafsız bir Cumhurbaşkanı var, tarafsız Cumhurbaşkanı Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’ndan daha fazla miting yaptı. 200 yıllık demokrasi tarihimizin görülmedik şeyleri ile karşı karşıya kaldık. 200 yıllık siyasi tarihimizde daha önce dinin bu kadar siyasete alet edildiği, bu kadar nefret ve ayrımcılık dilinin kullanıldığı bir dönemle asla karşılaşmadık” ifadelerini kullandı.

Malatya’da da haksız bir seçim rekabeti olduğunu söyleyen Ağbaba, “Malatya’da Büyükşehir Belediye Başkanı diğer siyasi partilerin de ödemiş olduğu vergilerin karşılığında bizim aleyhimize bir kampanyanın karşılığını yaptı, billboardlarını, totemlerini, LED’lerini AKP adaylarına verdi. Bunlar bizim vergilerimizle alınarak yapıldı ama onlara kullandırıldı. Açıkça söylüyorum bir hırsızlıktır bu benim ödediğim vergiyle AKP’nin reklamın yapmak bir hırsızlıktır, ha cebimdeki parayı çalmışsın ha ödediğim vergileri benim karşımdaki rakibe harcamışsın” dedi.

Ağbaba bundan önceki dönemlerde haksızlıklara karşı mücadele verdiklerini belirterek, “Bundan sonra da haksızlıklara karşı mücadele edeceğiz umarım bu önümüzdeki dönem haksızlık yaptırmayacak bir noktada olacağız” şeklinde konuştu.

Seçim kampanyasında üzerine düşen her şeyi yapmaya çalıştığını ifade den Ağbaba, “Kendi ilimden hiç dışarıya çıkmadım 2 gün hariç. Bir genel başkan yardımcısı olarak kendi ilimde çalıştım gitmediğim ilçe kalmadı on binlerce kilometre yol yaptım. Aday arkadaşlarımla berber müthiş bir kampanya yaptık herkesten daha etkili olduk ama maalesef Malatyalılar 2. milletvekili çıkarmamız konusunda takdir etmediler. Yine bir milletvekili olarak kaldık umarım gelecek dönem rolümüz değişir” ifadelerine yer verdi.

Seçimin kaybedeninin kendilerinin olmadığını dile getiren Veli Ağbaba, “Bu seçimin bir kaybedeni varsa o da Erdoğan’dır veya AKP devletidir. Bu seçimin kaybedeni meydan meydan gezerek AKP’ye oy isteyenlerdir, bu seçimin kaybedeni her gün akla hayale gelmedik manşetler atan haram medyasıdır, bu seçimin kaybedeni ayrımcı ve mezhepçi bir anlayıştır. Bu seçimin kazananı ise parlamenter demokrasidir. 13 yıllık bir parti diktatörlüğü son bulmuştur” diye konuştu.

200 yıllık demokrasi tarihinde yeni bir sayfa açıldığını kaydeden Ağbaba, “Artık insanların vesayetinden kurtulan bir demokrasiye sahip olacağız bu dönem, eskiden farklı farklı vesayetler vardı şimdi farklı bir vesayet var ki o da Recep Tayyip Erdoğan vesayeti. Demokrasimiz bundan kurtuldu” şeklinde konuştu.

Örgüt olarak bir seçim değerlendirmesi yapacaklarını söyleyen Ağbaba sözlerini şöyle sürdürdü: “Nerede eksik yaptık, nerede fazla yaptık hepsinin değerlendirmesini hep beraber yapacağız. Bugünden itibaren yeniden çalışmaya başlayacağız, yılmak yok, durmak yok takdir Malatyalılarındır. Biz iki milletvekilini hak ettiğimizi düşünüyorduk ama bir tane oldu bugünden itibaren daha fazla çalışacağımı bilmenizi isterim.”

Bir gazetecinin koalisyona sıcak bakar mısınız sorusuna ise, partilerinin ilkeleri ve seçim öncesi verdikleri sözleri olduğunu hatırlatarak cevap veren Ağbaba, “Bunlara göre bir değerlendirme yapılır bir sonuç çıkarılır. Ama ben koalisyonun Türkiye için bir yıkım olacağını düşünmüyorum, koalisyon Türkiye için bir şans olur” diyerek konuşmasını noktaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 793
Bu Ay : 2322
Toplam : 2322

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom