HDP Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

7 Haziran seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından Malatya’daki seçimleri değerlendiren HDP İl Eş Başkanı Han Şahin, “Türkiye büyük bir seçimi kazasız belasız atlattı” dedi.

HDP Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi Malatya Siyaset

Parti binasında düzenlenen değerlendirme toplantısında, 7 Haziran genel seçimleri hakkında konuşan il eş Başkanı Şahin, “Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir, muhalefet partilerinin muhalefet partilerini karaladıkları ama maalesef biz bunu da yaşadık. Türkiye genelinde partimize yönelik 170’in üzerinde saldırı oldu.

En son saldırı Diyarbakır’daydı. Arkadaşlarımızın sağduyusu belki de Türkiye’yi kanlı bir senaryonun içine çekecek bir provokasyonu önledi” dedi.

Bu seçimlerde Başkanlık sisteminin de rafa kalktığını söyleyen Şahin, “Seçim sonuçlarının ardından nasıl bir tablo çıkacağını ilerleyen günlerde göreceğiz” diye konuştu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da saldırılara uğradıklarını ifade eden Şahin, “Biz Malatya’da vekil çıkarabilirdik ama yine söylediğim gibi Türkiye genelindeki karalama kampanyalarının en yoğunu Malatya’da oldu. Son bir hafta içerisinde partimize yönelik bizim hiçbir zaman söylemediğimiz, hiçbir zaman düşünmediğimiz söylemler üzerinden halka bunları vermeleri siyasi etik açısından kesinlikle kabul etmediğimiz ve yanlış bulduğumuz bir tabloydu” diye konuştu.

Şahin, bu akşam Paşaköşkü Mahallesi’nde seçim bürosunun bulunduğu noktada ise kutlamalar yapacakları açıkladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 936
Bu Ay : 4734
Toplam : 4734

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom