Çocuklara Uçurtma Dağıtıldı

"5 Haziran Dünya Çevre günü" dolayısıyla, Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı işbirliği ile uçurtma şenliği düzenlendi. Çevrenin korunması ve kirlenmesine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen şenlikte çocuklara uçurtma dağıtıldı.

Çocuklara Uçurtma Dağıtıldı Malatya Haber

Belediye hizmet binası yanında düzenlenen uçurtma şenliğine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı  Serkan  Hangün, şube müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şenlikte bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan "Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, bazı kurumlarla birlikte çevre projeleri yapıyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından son yıllarda yapılan çevre projeleri Türkiye’de örnek gösterilmektedir. Atık pillerin ve atık yağların toplanması, görüntü ve gürültü kirliliği ile mücadele, hava kalitesinin korunması gibi çalışmalarımızı, örnek gösterebiliriz. Bu çalışmalarda valiliğimizin ve sivil toplum örgütlerimizin çok büyük desteği var. "dedi.

Dünya Çevre Gününde önemli bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Turan, "Vahşi depolama sahasında 10 bin konutun aydınlatma ihtiyacını karşılayacak düzeyde katı atıktan elektrik üretiyoruz. Bu tür projeleri daha da çoğaltacağız. Malatya'ya hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından şenliğe katılan öğrencilere uçurtma ile çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Dev pankart

Ayrıca, Uçurtma Şenliğine katılan  öğrenciler tarafından çevre ile ilgili yapılan ve göndere çekilen dev pankarta vatandaşlar ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom