Doğan Solmaz'dan Uyarı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya mitinginde açıkladığı “Kayısısı dondan hasar gören çiftçiye destek” müjdesi üreticiler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Doğan Solmaz'dan Uyarı Malatya İlçe

Ahmet Davutoğlu’nun müjdelediği destek programı kapsamında kayısısı dondan hasar gören çiftçilerin bu destekten faydalanması için yapması gerekenleri Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz açıkladı. Hükümetin kayısı üreticilerine verilecek destek için 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sisteminin baz alınacağını söyleyen Solmaz, “Bu destekten faydalanmak isteyen üreticilerimizin ÇKS kaydını yaptırması gerekiyor. ÇKS kaydı yapıldıktan sonra Tarım İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvurulması ve başvuru sırasında da dilekçenin sayı numarasının alınması çok önemli. Çünkü ilerde bu dilekçe kaybolduğu zaman oradaki memur sorumlu olsun, çiftçilerimiz mağdur olmasın, zaten bunu Tarım İlçe ve Ziraat odaları olarak tekrar SMS şeklinde çiftçilerimize de bildireceğiz” ifadelerini kullandı.

Malatya’da kayısı bahçelerindeki hasar tespitini bölge muhtarlıları, Ziraat Odası ve Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerinin yapacağını belirten Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Solmaz “Mümkün mertebe çiftçilerimizin adil bir şekilde, gerçekten hasar gören insanları faydalandırmaya çalışırsak onların mağduriyetini nispeten bir ölçüde gidermiş oluruz. Zaten bu desteklemenin sebebi çiftçinin mağduriyetini bir nebze olsun hafifletmektir” dedi.

Dolmaz, bu müjdenin verilmesinde emekleri geçen İktidar Partisi’nin Malatya Milletvekillerine de teşekkür etti. Solmaz ayrıca, hükümetin çiftçilere sunduğu mazot ve gübre desteği konusunda da mutlaka üreticilerin ÇKS kaydı ile Tarım Müdürlüklerine başvurmalarını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 24
Bugün : 57
Bu Ay : 5251
Toplam : 5251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom