SP Sanayi Esnafını Gezdi

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi tarafından oluşturulan Milli İttifak, seçim çalışmaları kapsamında Malatya’da sanayi esnafını ziyaret etti.

SP Sanayi Esnafını Gezdi Malatya Siyaset

Milli İttifak’ın Saadet Partisi çatısı altında seçimlere girecek adayları Osman Cemali Marasalı, Av. Sema Altuntaş, Turan Odabaşı partililer ile birlikte yeni sanayi sitesindeki esnafları gezdiler. Ziyaretlerde seçim çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Milli İttifak’ın Adayları “Temennimiz, gördüğümüz ilginin sandığa yansımasıdır. Halk iktidar partisinden bir an evvel kurtulmak istiyor. Özellikle Cumhurbaşkanın tarafsızlığını yitirerek AKP’ye oy toplamaya çalışması halk arasında büyük bir öfkeye dönüşmüştür. Eğer bu sandığa yansırsa AKP bölgede çok ciddi bir yara alacaktır” dediler.

Üretmeyen bir ekonominin milletine saadet, huzur ve barış getiremeyeceği belirten Milletvekili Adayı Marasalı, “Ülkece üretmemiz gerekiyor. Üretebilmek içinde yeniden fabrikalar kurmamız lazım. Bu millet 74 yıl önce kendi yerli uçağını yapmıştı ve yine 55 yıl önce yüzde 100 yerli otomobilini üretmişti. Ancak şuan iş başındaki iktidar 13 yıldır hale sadece otomobilin lafını etmekle meşgul. Biz büyük, çalışkan ve enerjik gençlerine sahip bir ülkeyiz. Uçağı, otomobili, tankı, tüfeği de en iyi şekilde yapabiliriz. Aradığınız yiğitleri bulma konusunda samimiyseniz, işte meydan, aradığınız yiğitler buradadır” dedi.

Türkiye’nin her yıl 54 milyar lira, haftada ise bir milyar 100 milyon lira faiz ödediğini savunan Marasalı, “Haftada bir milyar 100 milyon faiz ödemek nedir biliyor musunuz? Kesenizden 11 ton altın ödemektir. Her hafta sizlerin alın terinden bir kamyon dolusu altın faiz lobisine gidiyor. Yanlış desinler diyemezler tek söyledikleri şey bunları konuşturmayın" diye konuştu.

Sanayi sitesi esnafları da, yaşadıkları ekonomik darboğazdan bahsederek, işlerin bazı günler hiç olmadığını söylediler. Bir esnaf ise iktidar partisi milletvekillerine tepki göstererek, sadece seçimden seçime hatırlandıklarını belirterek ziyaretlerine gelmeleri durumunda tepki göstereceklerini söyledi.
Adaylar, sanayi esnafını tek tek dolaşarak sorun ve dertlerini dinleyerek Pazar günü yapılacak seçimlerde oylarını Saadet Partisi’nden yana kullanmalarını istediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 231
Bu Ay : 8290
Toplam : 8290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom