Berat Kandili'nde Eller Semaya Kalktı

Tecde Kalkınma Derneği, Beraat Kandili dolayısıyla Tecde Merkez Camii’nde program düzenledi.

Berat Kandili'nde Eller Semaya Kalktı Malatya Haber

Yeşilyurt ilçesi Tecde Merkez Camii’nde düzenlenen program Tecde Merkez Cami İmam Hatibi Selahattin Akıncı'nın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Selahattin Akıncı gecenin önemine binaen bir de vaaz verdi. Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ede Akıncı,

“Müslümanların zaman israfına dikkat etmesi ve televizyon başlarında dizi seyrederek zamanlarını boşa geçirmemesi gerekiyor. Para zamanla kazanılır ama zaman parayla kazanılmaz. Zaman geçti mi gider artık. Bütün servetini versen geçen zamanı geri getiremezsin. Bu yüzden zaman paradan daha kıymetli. Rabbim bu ömrü, bu sağlığı, bu sıhhati bize emanet olarak vermiştir. Kendimiz için istediğimizi, başkaları için de isteyelim. İnsanlığın huzuru için çalışalım. Bizlere önder ve örnek olarak gönderilen Peygamberimizin projesi insanlığı kurtarmaktır. En acı anlarında bile kendisine onca işkenceyi reva görenlere bile dua ediyor” dedi.

Beraat Kandili programına Tecde Kalkınma Dernek Başkanı Alaadin İpek ve yönetim kurulu üyeleri, Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ve çok sayıda cemaat katıldı. Programın ardından Tecde Kalkınma Derneği tarafından vatandaşlara tatlı ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 111
Bu Ay : 3555
Toplam : 3555

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom