Meşale Piknikte Buluştu

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 7. Geleneksel Aile Pikniği düzenlendi.

Meşale Piknikte Buluştu Malatya Kültür-Sanat

Battalgazi Tarım Meslek Lisesi alanında düzenlenen pikniğe Malatya’nın kanaat önderlerinden Zekeriya Şengöz, Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan, dernek üye ve gönüllüleri aileleriyle birlikte katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan piknikte, Zeki Baba olarak bilinen Zekeriya Şengöz ile dernek başkanı Tamer Çalhan birer konuşma yaptı.

Dernek Başkanı Tamer Çalhan, “28 Şubat sürecinde bu ülkenin asli unsuru olan inanan insanların, Müslümanların ötekileştirildiği, cezalandırıldığı, dışlandığı bir dönemde; bireysel, ferdi sorumluluktan ziyade sosyal hayatta yerini alıp aile eksenli çalışmalar yapan ve bugün de 7’ncisini gerçekleştirdiğimiz aile pikniği için başta Esnaf Komisyonumuz olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah’ın Uluhiyetinde, Rububiyetinde karar kılan; kulluğu en büyük özgürlük ve şeref sayan bir anlayışın bir geleneğin bugünkü formatı olan Meşale, Allah’ın Uluhiyetini hayatın her alanında kabul ettiğimiz bir akidenin mensupları olarak hayatın tüm alanlarını helal ve haram hudutları içerisinde yaşama bilincinin yaygınlaşması için çalışma yapma gayreti içerisindedir” diye konuştu.

Hayat tarzımızı İslam’a göre ayarlamak zorundayız

Zeki Baba ise bireyselcilik anlayışına dikkat çekerek, “Postmodern zihniyetin bastırmış olduğu şu yüzyılımızda insanlarımız korkunç derecede çıkmaz sorun ve problemlerle karşı karşıya. Bunların başında bireysel olarak insanların hayatlarını yaşama anlayışı her kesimde yaygınlaşmaktadır. Bu bireyselcilik anlayışının önüne geçmemiz lazım. Bunun yolu davet ve tebliğle; Müslümanlarla ilişki ve alakamızla; kardeşlerimiz ve dostlarımızla hayat tarzımızı tekrardan, yeniden gözden geçirmemizdir. Allah’ın rızasını kazanabilmek için dünya ve ahiret kurtuluşu için hayat tarzımızı İslam’a ve İslam’ın değerlerine göre ayarlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

Suriye’den Malatya’ya tedavi için getirilen Suriyeli misafirler de duygularını dile getirdiler.

İlahi ve ezgilerin söylendiği Meşale 7. Geleneksel Aile Pikniği’nde çocuklar arasında yarışmalar da düzenlendi.

Piknikte ayrıca Hanımeli Derneği’nin “Evde Karakter Eğitimi Yılsonu Etkinliği” çerçevesinde bir program düzenledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 405
Bu Ay : 2889
Toplam : 2889

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom