Tekelci Rekabeti Önleyeceğiz

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, Mahrukatçılar Site esnaflarının da diğer esnaflar gibi hizmetler noktasında üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek, “Milliyetçi Hareket iktidarında tüm esnaflar hizmetlerle şaha kalkacak” dedi.

Tekelci Rekabeti Önleyeceğiz Malatya Siyaset

MHP’li Yıldız: “Esnaflar hizmetlerde üvey evlat muamelesi görüyor”

“MHP iktidarında esnaflar hizmetlerle şaha kalkacak”

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, Mahrukatçılar Site esnaflarının da diğer esnaflar gibi hizmetler noktasında üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek, “Milliyetçi Hareket iktidarında tüm esnaflar hizmetlerle şaha kalkacak” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, ve Eczacı Güzün Koçak, 7 Haziran genel seçimleri çalışmaları kapsamında Mahrukatçılar Sitesi esnaflarını ziyaret etti. MHP’li Yıldız, Mahrukatçılar Sitesi esnaflarının ciddi sorunları olduğunu belirterek, “Mahrukatçılar Sitesi esnafları, diğer esnaflarımız gibi hizmetler noktasında üvey evlat muamelesi görüyorlar. Buradaki esnaflarımız güvenlik noktasında ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Aydınlatılması dahi iyi yapılmayan sitede, bir tane bile güvenlik görevlisi yok. Sitenin etrafı da çevrilmediği için esnaflarımız ciddi mağduriyetler yaşıyorlar” şeklinde konuştu.

“MAHRUKATÇILAR SİTESİNDE BİR BANKAMATİK BİLE YOK”

Mahrukatçılar Sitesi’nin yollarının Milliyetçi Hareket iktidarında yapıldığını anımsatan MHP’li Yıldız, ondan sonra gelen AKP iktidarı ve belediyelerin hiçbir hizmet yapmadığını kaydetti. Milliyetçi Hareket döneminde Mahrukatçılar Sitesi esnafları için sosyal tesislerin yapılması için yer ayrıldığını ama bugüne kadar hiçbir gelişmenin olmadığını vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti: “Mahrukatçılar Sitesindeki esnaflarımızın bir misafiri geldiğinde gidecekleri bir lokantası dahi yok. Banka şubesi değil, bir bankamatik yok. Esnaflarımız para göndermek için mecburen ya Küçük Sanayi’ye ya da kent merkezine gitmek zorunda kalıyorlar. Milliyetçi hareket iktidarında tüm bu sorunları ve diğer sorunları esnaflarımızla istişareyle hep birlikte çözeceğiz.”

“ESNAFLARIN SORUNLARINI ASGARİYE İNDİRECEĞİZ”

Esnafların toplumun temel taşı olduğunu belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında esnaf sorunlarını asgari düzeye indireceklerini belirtti. Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesiyle esnafların sorunlarını en iyi şekilde tespit ettiğini anımsatan Yıldız,  sözlerini şöyle tamamladı: “Ekonomide rekabet sağlanarak tekelci oluşumların önlemeyeceğiz. İstihdam yaratılması, gelir dağılımındaki dengesizliklerin giderilmesi, yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılmasını sağlayacağız. Sosyal barışın korunması, bölgeler arası dengesizliklerin giderilmesi ve yerel potansiyelin harekete geçirilmesi amacıyla esnaf ve sanatkâr kesiminin faaliyetleri destekleyeceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin sermaye yapıları güçlendirilmek suretiyle hazine kaynaklı krediler dışında kalan krediler için de kefalet vermeleri sağlanarak, esnaf ve sanatkarın krediye erişimini engelleyen teminat sorunu tamamen ortadan kaldırılacağız. Esnaf ve sanatkârların, geçmişte vergi mükellefiyeti ve oda kaydı bulunmasına rağmen, kayıt ve tescili olmadığı gerekçesiyle hizmetine saydıramadıkları zorunlu sigortalılık sürelerine borçlanma imkânı verilerek hizmetlerine saydırabilmeleri sağlanacaktır. Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır.”

ESNAFLAR: MEVCUT MİLLETVEKİLLERİ GİBİ OLMAYIN

Mahrukatçılar esnaf ve çalışanların ise ilk olarak bir milletvekili adayının kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, MHP’li Milletvekili adaylarının meclise gitmelerini istediklerini ama mevcut milletvekilleri gibi olmamaları gerektiğini belirttiler. MHP’li milletvekili adayları da Cenabı Allah’ın izni, Malatyalıların teveccühüyle meclise gitmeleri halinde her zaman esnafların yanında olacaklarına dair söz verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 525
Bu Ay : 8584
Toplam : 8584

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom