Miniklerin Gösterisi İlgi Gördü

Malatya’nın Doğanşehir ilçesi Erkenek Mahallesi’nde 2015 yılında hizmete açılan Erkenek Çiğdem Anaokulu’nun düzenlemiş olduğu Okul Öncesi Çocuk Şenliği ve Festivali kapsamında yıl sonu gösterisi düzenlendi.

Miniklerin Gösterisi İlgi Gördü Malatya Haber

Anaokulu öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterilerini okul bahçesinde sergiledikten sonra, ziyaretçiler okul bahçesinde sergilenen çocukların hazırladığı etkinlik örneklerini gezdiler ve öğrenci velilerinin hazırlamış olduğu yiyeceklerden yediler.

Gösterilerden önce bir konuşma yapan Erkenek Çiğdem Anaokulu Müdürü Murat Ağlamaz, “Okul öncesi eğitim çocukların zihinsel, bedensel, duygusal gelişimine, iyi alışkanlıklar kazanmasına, onların ilköğretime hazırlanmasına, topluma uyum sağlamasına, Türkçeyi doğru ve güzel konuşmasına yardımcı olur. İnsan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı dönemini oluşturur. Tabi bu dönemde çocuğun gelişiminde en önemli rol anne babaya yani bizlere düşmektedir. Bu nedenle öncelikle anne babanın bilinçlenmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından minik öğrencilerin gösterileri ilgiyle izlendi. Çocukların yapmış olduğu birbirinden güzel gösteriler, izleyenler tarafından oldukça beğenildi. Velilerin gerçekleştirmiş oldukları yarışmalardan sandalye kapmaca yarışmasının kazananına ödülünü İlçe Kaymakamı Murat Irgatoğlu, annelerin yaptığı mumya yarışının kazananına ödülünü Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve balon patlatmaca yarışmasının kazananına ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler verdi.

Şenliğe Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Milli Eğitim Şube Müdürleri Veysel Kurşun ve Hasan Basri Kocaman, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 181
Bu Ay : 181
Toplam : 181

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom