Bunlar Malatya'yı Engelliyorlar

Yatırımların, teşviklerin şehre kazandırılması konusunda yetersiz temsilin bu şehirde ha bire emeğin, değerin, insan gücünün başka illere kaymasına sebep olduğunu görüyoruz.

Bunlar Malatya'yı Engelliyorlar Malatya Siyaset

BAĞIMLILARIN ŞEHRE HİÇBİR KATKISI OLAMAZ

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN seçim çalışmasına ÖZSAN Sanayide sürdürdü.

Özsan Sanayi Sitesinde işveren ve çalışanları ziyaret ederek mağduriyetlerini dinleyen Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, bu seçimin her bakımdan daha iyi bir Malatya için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Sanayi sektörün işverenlerin yaşadıkları sıkıntıları yakinen takip eden YALÇIN, günden güne kepenk kapatan firmaların sahibinden çalışanına kadar birçok kişiyi nasıl etkilediğini ve bu durumun mesullerinin sandıkta yargılanması gerektiğini beyan etti.

Özsan Sanayi Sitesinde ziyaretlerde bulunan YALÇIN, buradaki firma sahiplerinin zorlu koşullarda birlikte ayakta durma gayretlerini takdir ettiğini ifade etti. YALÇIN, işyerine misafir olduğu 1. bölgede bulunduğu için teşvikten yararlanamayan  iş adamıyla yaptığı görüşmede, Malatya'nın her sektöründe teknolojik olarak ne kadar gelişmiş olursa olsun gözlemlenmiş bir hadise olduğuna dikkat çekti.

YALÇIN,  "Yatırımların, teşviklerin şehre kazandırılması konusunda yetersiz temsilin bu şehirde ha bire emeğin, değerin, insan gücünün başka illere kaymasına sebep olduğunu görüyoruz. Mesela Malatya'da şu an bulunduğumuz tesisimiz, 1. bölgede bulunduğu için teşvikten yararlanamıyor  ama aynı ya da benzeri işleri yapan 6. bölge esnafı, sanayicisi birçok konuda avantajlı konumda, teşviklerden yararlanabiliyor. Malatya'nın gelişmişliğine bugün gerçekten bir zarar verildiğini görüyoruz. Malatya'da istihdamın sağlıklı yapılamamış olması, yatırım ve teşviklere sahip olunmaması Malatya'yı birçok konuda zora soktu. Birçok fabrika kapandı. Haberlerde gördüğümüz ve doğruluğu kesin olan tekstil alanında  25 firmanın iflas ertelemek için başvuru yaptığını biliyoruz" dedi.

Malatya'da irade, siyasi temsil, vatandaşın hakkının, hukukunun, menfaatinin, şehrin gelişmişliğinin sahiplenilmediğini söyleyen  YALÇIN, Malatya'nın daha medeni, çalışabilir, yatırım bazında kolay teşvik yapılabilir bir şehir olmaktan çıkaranlara itiraz ettiğini ifade etti.

Bir memlekette temsilin niçin var olduğunu açıklayan YALÇIN, "Adımını nereye atarsa atsın gelişmek, büyümek, istihdam alanları oluşturmak  isteyen iş adamlarımıza, sermaye sahiplerimize şehrin lehine sağlıklı bir ortam hazırlayamıyorsa bu temsil yetersizdir. Bu temsil, eğer bu şehri küstürmüşse, asgari ücretlisini sıkıntıya sokmuşsa çok geniş kapsamlı  yatırımlara, iş alanlarına ve istihdam oluşturmaktan acizse artık değişmelidir" dedi.

BİLİNÇLENMEK İÇİN BU SEÇİM İYİ BİR FIRSATTIR

 Vatandaşın, bilinçlendiğini şehre ve şehrin değerlerine  sahip çıktığına işaret eden YALÇIN seçmenlere, "Biz buradan tüm Malatyalılara sesleniyoruz. Lütfen artık bağımlı duruşlar göstermeyiniz, defalarca sizi aldatan vaatlerde bulunan temsilcilere itibar etmeyiniz. Çünkü hal ortada tablo ortada. Allah'ın izniyle bu seçim hayırlı değişimlere vesile olacak. Sadece bu şehrin tüm çalışanları bireyleri değil başta iş sahipleri olmak üzere herkes bu şehre değer katmak istiyor. Büyük bir heyecanla katkıda bulunmak istiyor. Ama siyasilerin koyduğu engeller var. Sahiplenilmemenin ortaya çıkardığı mağduriyetler ve zorluklar var. Lütfen ele ele verip Malatya'yı bu dar boğazdan bu sıkıntıdan kurtararak iyi bir şehir haline getirelim. Bilinçlenmek için bu seçim iyi bir fırsattır" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 196
Bu Ay : 7833
Toplam : 7833

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom