Dr. Halit Hoca , Polat'ı Ziyaret Etti

Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Dr. Halit Hoca Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret etti.

Dr. Halit Hoca , Polat'ı Ziyaret Etti Malatya İlçe

Yakınca'da bulunan Yeşilyurt Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Dr. Halit Hoca, 28 Şubat Kanaat önderlerinden Zekeriya Şengöz, ve kalabalık bir heyet katıldı.

POLAT " SURİYE ÖZGÜR VE BARIŞ DOLU GÜNLERİNE DÖNECEKTİR"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Belediye Başkan Yardımcılarından oluşan ev sahibi ekip Suriyeli misafirlerini sıcak ve samimi bir şekilde karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Bizim gençliğimizin asıl oluşumu Şam'da oldu. Şam'ın benim kişiliğim üzerinde çok önemli bir etkisi var.

Bugün sizi misafir ediyor olmak bizim açımızdan büyük bir şeref, bu aslında kardeşliğinde bir karşılığıdır. İnşallah sizlerin dediği gibi özgür Suriye'de, özgür Şam'da, Hama'da buradan oraya direkt gidiş gelişlerimiz olur. Bizimde Yeşilyurt Belediyesi olarak o gün İnşallah üzerimize ne düşüyorsa kardeşlerimiz için ne yapmamız gerekiyorsa, o gün hep birlikte Suriye'nin tekrar kalkınması için çalışacağız. Ben tekrardan bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

HOCA, "MALATYA'DA GEZERKEN KENDİMİ ŞAM'DAYMIŞ GİBİ HİSSETTİM"

Dr. Halit Hoca İse ziyarette, "Yeşilyurt Belediyesini ziyaret ettik sayın başkanımızı kutluyoruz. Çok düzenli ve temiz çalışmalarına tanık olduk. Ayrıca çok iyi Arapça konuştuğundan dolayı tebrik ediyorum. Kendisi Şam'ın suyundan içtiği için bir nevi hemşehri sayılıyoruz. Ben de Malatya'nın suyundan içtim zaten iki şehir arasında bir fark görmedim ve kendimi Şam'daymış gibi hissettim. Suriyeli misafirlere verdiği hizmetinden dolayı kendisine şükranlarımı iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Polat, Suriye Ulusal Koalisyon Başkanı Halit Hoca'yı ve beraberindeki ekibi R4BİA parkına götürerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom