Sümeyye Erdoğan Hamido'nun Eşini Zİyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile birlikte ’Hamido’ lakabıyla tanınan Hamit Fendoğlu’nun eşi Mukaddes Fendoğlu'nu ziyaret etti.

Sümeyye Erdoğan Hamido'nun Eşini Zİyaret Etti Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanıyken 17 Nisan 1978 tarihinde kendisine posta yoluyla gönderilen bombalı bir paketin elinde patlaması sonucu, gelini ve iki torunuyla birlikte hayatını kaybeden Hamit Fendoğlu’nun eşiyle bir araya gelen Sümeyye Erdoğan, duygu dolu anlar yaşadı. Mukaddes Fendoğlu, yaşadıkları zorlu dönemi Erdoğan'a anlattı.

Hamit Fendoğlu'nun Yassıada'da 4 yıla yakın hapis yattığını anımsatan Fendoğlu, "O dönem bir gazetede çıktı, 'Adnan Menderes'e de, Celal Bayar'a da hürmetim sonsuzdur' dedi. Bunu diyen sen misin? Yassıada gibi bir yerde. Aldılar, haydi bakalım" dedi.

Sık sık Sümeyye Erdoğan'a sarılan ve elini hiç bırakmayan Fendoğlu, "Annenize, babanıza hürmetlerimi iletin. Arkanızdan duacıyız" ifadesini kullandı.

Sümeyye Erdoğan ise "Tanışmakta geç kaldığımız için açıkçası üzüldüm. O, hem Türkiye'nin kahramanlarından birisinin eşi ve aynı zamanda kendisi de bir kahraman. Onlar gibi insanlar ve onların sayesinde Türkiye bugünlere geldi. İnşallah biz de onların getirdiği bu mirasa sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 652
Bu Ay : 8711
Toplam : 8711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom