Öğrenciler, Asfalt Şantiyesini Gezdi

Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, asfalt şantiyesini gezdiler.

Öğrenciler, Asfalt Şantiyesini Gezdi Malatya Haber

Müdürlüğün Yakınca’da bulunan asfalt tesislerini ziyaret eden öğrenciler, İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürü Hakan Demir’den, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldılar. Büyükşehir Kanunu ile köylerin mahalleye dönüştüğünü belirten İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürü Hakan Demir, Malatya Büyükşehir Belediyesinin 10 bin kilometrenin üzerinde yol ağından sorumlu olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesinin insan hayatını olumlu etkileyecek hizmetler yaptığını ifade eden vurgulayan Müdür Demir, “Büyükşehir Belediyesi, her alanda insanlara önemli hizmetler veriyor. Biz, Malatya’nın bütün ilçe yolları ve mahalle yollarından sorumluyuz. Yol yapmak hem zahmetli, hem de bir o kadar zordur. Kağıt üzerinde tatbik edip, sahada bunu gerçekleştirmek uzunca ve zahmetli bir iştir. Ancak, Büyükşehir Belediyesi olarak standartların çok üstünde yol hizmetleri yapıyoruz” dedi.

Sınava girecek sayısal öğrencilerinin vizyonlarının gelişimi açısından gezinin çok faydalı geçtiğini belirten Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi Müdürü Metin Benli ise, “Mühendisliğe ilgi duyan sayısal grubu öğrencilerimizi buraya getirerek geleceklerine yön vermek istedik. Çok faydalı bilgiler aldık. Mühendisliğin her dalını burada gördük” dedi.
Öğrenciler, tesislerde beton büz fabrikası ve asfalt laboratuvarını da gezerek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 127
Bu Ay : 6211
Toplam : 6211

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom